falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Вроцлав. Частина третя. Дощ

Подождём под дождём
подождём под дождём
Подождём под дождём
подождём и пойдём уау-ау


Трошки дивний поряд розповідей в мене, але зараз розкажу про самий початок своєї подорожі до передріздвяного Вроцлава.

wroclaw-91.jpg

Все вийшло як завжди спонтанно. Була якась акція у ВізАйр, були якісь гроші на карті, тільки з'явився новий рейс Київ - Вроцлав. Квитки обійшлися мені щось близько тисячі гривень - туди назад. І ось я буденно добравшись до аеропорту тролейбусом 10 грудня полетів до чудового польського міста Вроцлав.
Польські прикордонники знову показали, що вони одні з найтугіших у цих ваших Європах. Черга на паспортний контроль тягнулася неймовірно довго, знову загиналися пальці рахуючи кількісь днів проведених в Шенгені по штампах у паспорті. Але порівняно з іншими мене доволі швидко пропустили.
Далі тупив вже я). Вичитав десь перед поїздкою , що їхати з аеропорту до залізничного вокзалу ( автобус курсує цілодобово) по часу десь хвилин 30. Ну я і купив квиток на 30 хв. Типу виїднився і зекономив. Але він що на півгодини, що на годину коштує 3,2 злотих. Докуповувати квиток не хотілося ( це можна зробити прямо в транспорті за допомогою карти), зайцем я і в Україні не катаюся, тож по закінченні 30 відведених мені хвилин я вийшов десь в центрі). І потулив шукати свій хостел.
Тут слід розказати про погоду, коли я вилітав з Києва, на вулиці було -15, тож я був в лижних штанях і взагалі укутаний по саме не можу. Прилетів, а тут +10. Нє, теплий одяг згодився буквально на наступний день, але півгодинна прогулянка до хостелу вечірнім Вроцлавом у лижних штанях, трохи підварила мені... ну кароч спекотно було.
Заселився, переодягся, кинув речі і пішов прогулятися, подивитися де тут то Старе місто і взагалі. Навіть камеру не брав ( так! Я іноді ходжу без камери!!!). Старе місто знайшлося швидко, як і площа Ринок. Але я якось забув, що в Європах то передріздвяний час. А тут субота, теплий вечір. Кароч від кількості людей я офігів. Поштовхався, випив місцевого ягідного слабоалкогольно напою, щось типу глінтвейну ( 15 злотих, 10 з яких - це завдаток за симпатичну чашку. Її в принципі можна було залишити як сувенір, але я не люблю ці пилозбірники. Я зараз магнітиками обхожуся), перекусив на вулиці на різдвяному фудкорі, ще трохи прогулявся набережною Одри і пішов собі відпочивати і набиратися сил.

Наступного ранку прокинувся якомога раніше і пішов собі фоткати, поки не понабігало цих людішок незрозумілих.
Жив я на вулиці Парижської комунни ( дивно, що від слова "комунна" поляків не тіпає). Ось на фоточці перший будинок цієї вулиці. Дуже навіть така звичайна багатоповерхівка.

wroclaw-1.jpg

Коли я фоткав муральчик на цій вулиці ( про мурали як завжди буде окремий пост) до мене підійшов дідусь з ровером і сказав, що цей мурал хуйня, а там десь далі - отам крутотєнюшка. Слово за слово, з'ясувалося, що на тому велосипеді дід їздив в Україну пару разів, був у Львові, Тернополі, Луцьку. Працював копачем бурштину на Волині. Потім перейшли на війну і політику.
Питав чи я голосував за Порошенка , чи за Юлю. Про ДемАльянс не знав. А... зовсім забув . Це ми так стояли говорили посеред проїзджої частини. Я українською, він польською...

wroclaw-2.jpg

Вуличка впирається в один з багаточисельних канальчиків, притоків, затоків, чи обтоків.. я хз. як воно там називається. Одри.

wroclaw-5.jpg

Серед канальчику такий ось симпатичний острівець.

wroclaw-7.jpg

Нещодавно відреставровані будинки ( ще риштування на деяких не зняли до кінця).

wroclaw-9.jpg

Вроцлавський трамвай. Не всі настільки круті, але транспортна сітка в місті дуже зручна.

wroclaw-10.jpg

Канальчик про який казав утворює півострів. який називають Партизанським парком, здається.
Трохи підзакинуте місце. Але в абандоні є свій колорит.

wroclaw-12.jpg

А це також по дорозі до центру.Один з головних проспектів в центрі Петра Скарги. Для порівняння будівлі.

wroclaw-13.jpg

Минулого року Вроцлав був культурною столицею Європи. В центрі багато цікавинок зроблених до цієї події.

wroclaw-14.jpg

Фотка з красивою перспективою))

wroclaw-17.jpg

Проспект Казімежа Великого. Це такий крутий польський король був колись.

wroclaw-18.jpg

До цієї церкви я три дні намагався підійти ближче сфоткати. Не шмогла.

wroclaw-19.jpg

До площі Ринок не хотілося йти, тому побродив навколо трохи. Неймовірна мішанини архітектурних стилів. Від чогось середньовічного до ультрасучасного. І це круто.

wroclaw-21.jpg

wroclaw-22.jpg

Але центр не проминути. Правда , людей поменшало, жити стало легше. На фото стара Ратуша. Ятки і каруселі заважали сфоткати нормально.

wroclaw-23.jpg

Пам'ятник біля неї.

wroclaw-25.jpg

Вісьолиє гриби). А якщо серйозно, то на різдвяному ярмарку гурману можна з глузду з'їхати від щастя. Сила силенна всіляких смаколиків.

wroclaw-26.jpg

А це вже нова Ратуша. Я чесно скажу, це я вичитав, бо відразу здалося, що стара і нова ратуші - одна будівля, тільки з різними фасадами.

wroclaw-28.jpg

А це от такі симпатичні будиночки на площі Ринок.

wroclaw-30.jpg

Головна ялинка міста. До болю нагадує добре відому нам Йолку.

wroclaw-31.jpg

wroclaw-32.jpg

wroclaw-37.jpg

Фонтанчик тут же. В грудні, зрозуміло, він не працював, але його гарно підсвітили гирляндами. Навіть краще води, мені здається, вийшло.

wroclaw-38.jpg

Будиночки...

wroclaw-39.jpg

wroclaw-40.jpg

І одоробало, у вигляді будівлі банку. Давайте. скажіть мені щось про театр на Андріївському.

wroclaw-42.jpg

wroclaw-48.jpg

Окрім ратуші в архітектурному ансамблі площі домінує ,також ,костел св. Ельжбети.

wroclaw-49.jpg

Від площі у всі боки розходяться вузенькі і затишні провулочки.

wroclaw-52.jpg

wroclaw-53.jpg

wroclaw-59.jpg

wroclaw-63.jpg

Пішов до костелу поглядіти.

wroclaw-67.jpg

Барильєфи готичненькі і дуже майстерно зроблені.

wroclaw-72.jpg

Всередині світло і просторо.

wroclaw-73.jpg

Надибав цікавий вітраж.

wroclaw-74.jpg

Ближче глядіть.
Як на мене трохи польського націоналізму. але мені доводили, що це міста, з яких до Вроцлава висилали поляків свого часу. Але герби трохи не тих часів.. кароч мутно якось.


wroclaw-75.jpg

А тут традиційно як для моїх подорожей все стало фігово з погодою. Пішов дощ. Гарний ще такий пустився, скотиняка.

wroclaw-77.jpg

wroclaw-82.jpg

Це , доречі, буквально в кварталі від площі Ринок. Звичайна совкова забудова. Трохи прилизана місцевим менталітетом, але таки совкова.

wroclaw-103.jpg

Хотів цю вивіску запостити разом з муралами.. але не витримав. Вона прекрасна. Що продає магазин я і не згадаю зараз, правда)).

wroclaw-106.jpg

Отак під дощем я добрався до Музею Вроцлавського університету. Але про то наступного разу, буде цікаво. Не перемикайтеся.

wroclaw-109.jpg
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, вроцлав, дощ, зима, подорожі, польща, свята, фото, фото16, я фонад
Subscribe

 • Про 2020

  Новий рік летить по світу На білому коні, А мороз малює квіти На твоїм вікні. Good morning Ну чо, як рік пройшов? Оригінал публікації ось…

 • Про Вільнюс2019. І знову "Привіт"

  Дощ ніколи не падав, як тоді Так, наче падає останній раз в житті... Він, ніби, щось сказати хотів, Боже! Як шкода, що я не розумів... Влітку…

 • Про сезон

  Минає літо. Душа не хоче в осінь. Спротив чинить дух. Що має бути – буде. Goeiemôre Отже, що ви так і не встигли зробити цього…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 14 comments

 • Про 2020

  Новий рік летить по світу На білому коні, А мороз малює квіти На твоїм вікні. Good morning Ну чо, як рік пройшов? Оригінал публікації ось…

 • Про Вільнюс2019. І знову "Привіт"

  Дощ ніколи не падав, як тоді Так, наче падає останній раз в житті... Він, ніби, щось сказати хотів, Боже! Як шкода, що я не розумів... Влітку…

 • Про сезон

  Минає літо. Душа не хоче в осінь. Спротив чинить дух. Що має бути – буде. Goeiemôre Отже, що ви так і не встигли зробити цього…