falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Бєлград. Частина перша. Знайомство з містом.

Znam za jedan grad, zove se Beograd
Znam za jedno ime, al ga ne spominjem
Znam za jedan grad, gde si vecno mlad
Znam i jedno srce, sto ga proklinje

Про Франфуркт-на-Майні. Частина перша. Нічна
Про Вільнюс. Частина перша. Ужупіс
Про Будапешт
Про Сараєво. Частина перша. Туман
Про Вільнюс. Частина друга. Нічна

В Бєлград ( місцеві називають його Београд) я прибув зранку автобусом з Котора. Про поїздку особливо і розповісти нічого. Звичайна така поїздка нічним автобусом. Квиток коштував 23 євро ( це з послугами автобусної станції Котор). Котор проміжна станція і автобус доволі сильно так спізнився. Я трохи понервував навіть, ніч, зачинена вже станція. Людей мало, що вони чекають незрозуміло. Вибрав хлопця помолодше, він говорив англійською і заспокоїв мене, що це звичайна собі практика. А далі два кордони, доволі ввічливі чорногорські і трохи намахані сербські прикордонники, пару нових штампів в паспорті, і неспокійний сон в напівсидячому стані.
7:20 ранку, автобус ( за розкладом!) прибув на автостанцію столиці Сербії. Місто Бєлград.

beograd-13.jpg

Я відразу ж зайшов на Залізничкий вокзал, поміняв трохи євро на динари ( доречі раджу міняти саме там при можливості. Курс ( 1 євро- 120 динарів) може здаватися невігідним, але там не беруть комісії додаткової, тож виходить - так краще), купив на наступний день квиток до Будапешта на поїзд і пішов пішки до хостела.
По дорозі не фоткав( ви ж пам'ятаєте цю сльозну історію з карткою, що їбанулась поглинувши фотки з Дубровніка і Котора ?) , подивився місто трошки, спробував знайти магазини, де можна купити нову SD.
Жив я в районі Скадарліє. Це такий пафосний райончик , де живуть типа богема і митці. Тут є вуличка, яку називають Бєлградським Арбатом. На ній тусять різні художники і музиканти. Мене більше порадували пекарні на кожному кроці, в одній з ніх я і поснідав. Закинув речі в хостел ( виявився не надто хорошим, тож і рекламувати не буду) і пішов гуляти, але спочатку все таки треба було купити карту в фотік.
Бродив довго, шукав також довго. Продавці в більшості не говорять англійською, якщо це не зовсім туристичні райони. Місто дивне за атмосферою. Здається і старовинним, але видно, що було столицею імперії. Широченні проспекти, величезні пафосні будівлі, монументальна архітектура, але при цьому виглядає трохи пошарпаним і побитим життям. Чи то може через погоду так здавалося. Трохи пасмурно було. Іноді , навіть, дощик трохи накрапав.
Картку я знайшов аж на центральній туристичній вулиці князя Михайла ( на честь князя Михайла Обреновича III). Ото відразу і сфоткав фонтан на ній відразу. З фонтану можна пити. Власне для цього він і поставлений тут. І люди п'ють. Я якось не ризикнув.

beograd-5.jpg

Ну, а далі зайнявся улюбленою справою . Бродив незнайомим містом, періодично завертаючи до якихось пам'яток, що позначені на мапі.

beograd-6.jpg

Прикольний такий пам'ятний знак.

beograd-7.jpg

Про мову , доречі. По-перше- рідна кирилися, правда з вкрапленями дивних латиноподібних знаків. По - друге - мова доволі зрозуміла для українця. При великому бажанні, і якщо співрозмовник розмовляє не швидко, можна навіть уловити суть вперше почувши сербську. Ну а написи - то взагалі лафа.

beograd-8.jpg

Чудова архітектура часів Австро-Угорської імперії.

beograd-9.jpg

Прилизана на центральних вулицях.

beograd-10.jpg

Пам'ятник Михайлу Обреновичу на площі республіки. Князь , кароч, відвоював у турків багато сербських земель і взагалі національний герой. Стоїть навпроти будівлі Народного музею Сербії, будівля якого. нажаль, була в риштуванні. Тож і не фоткав.

beograd-11.jpg

Годинник на тій же площі Республіки.

beograd-12.jpg

Кудись йду:)

beograd-14.jpg

Будинок Міши)). Реально так називається. Це свого часу був найбільший будинок в Бєлграді , побудований купцем Мішею Афананасієвечем і подарований місту.

beograd-15.jpg

Напроти непоганий такий парк. Чомусь мені нагадав якийсь студенський парк. Можливо тому, що скульптури в ньому нагадують вчених.

beograd-16.jpg

beograd-18.jpg

А от ця будівля - чим не корпус універу? Доречі складається враження , що університет в місті один - Бєлградський університет. І корпуси-факультети його розкидані по всьому місту.

beograd-17.jpg

beograd-19.jpg

Трошки далі від центру будинки пошарпанішими виглядають.

beograd-22.jpg

beograd-23.jpg

Забрів в більш мусульманський район міста.

beograd-26.jpg


Мечеть Байраклі. Головна мечеть міста.

beograd-27.jpg

Поруч побудований який гуртожиток для мусульман.

beograd-28.jpg

Хоча вже в якомусь кварталі поруч зовсім європейський район.

beograd-29.jpg

beograd-30.jpg

Пам'ятник Ригасу Велестінлісу. Греку. Тож проти турків виступав.

beograd-33.jpg

Якось так бродив, бродив малюлюдними вуличками ...

beograd-31.jpg

beograd-32.jpg

... і вийшов до парку Калемегдан.

beograd-34.jpg

beograd-36.jpg

Поруч з яким знаходиться знаменита Бєлградська фортеця. Звичайно ж я вирушив до неї.

beograd-37.jpg

Але про то наступного разу. Не перемикайтеся. Буде цікаво.

Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, бєлград, життя, осінь, подорожі, сербія, тріп16, урбан, фото, фото16, я
Subscribe

 • Про кольори

  Хочеш, я твоїм кольором буду, Восьмим кольором, восьмим чудом, Білим... я буду білим, як сніг, Якщо ти ним бути дозволиш мені. Kaliméra…

 • Про дахи

  Саме тому що зустрічаємо зорю! Саме тому, що знов і знов я на стіні її малюю! Саме тому, чому і я не знаю сам! Я за ранок цей, я за ранок цей, все…

 • Про приховане

  Праведний апостол Яків мав активі в будівництві, Виноробстві, рестораторстві, дизайні, садівництві. Не погоджувався з Богом, розмовляв із Сатаною,…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment