мну

Біг від себе

тримайся, слухай... тепер я вітер

Previous Entry Share Next Entry
Про Сараєво. Частина перша. Туман
мну
falkoner
Jeste hori ohen a praska drevo,
ale uz je cas jit spat.
Tamhle za kopcem je Sarajevo
tam budeme se zitra rano brat.Про Франфуркт-на-Майні. Частина перша. Нічна
Про Вільнюс. Частина перша. Ужупіс
Про Будапешт

Мій літак спізнювався. Спізнювався жорстко. Хвилин на 40...

sarajevo-79.jpg

Не в тому справа, що я міг прилетіти в Боснію і Герцоговину на трошки пізніше, а в тому. що я замовив трансфер з аеропорту. При тому, що вибратися з аеропорту Тузли до Сараєво іншої можливості в той же вечір не було - це напрягало. Смішно, але літак з Франфуркта до Тузли коштував 10 євро, а трансфер з аеропорту до столиці Босніїї 22.

Що вам розказати про аеропорт славного міста Тузла? Бачили автостанцію Бердичева? Так от - вона просто неймовірно ахуєнна. Жахлива злітна смуга, малесенька будівля аеропорту. Черга на паспортний контроль виходила на вулицю.

Прикордонник трошки офігів побачивши український паспорт і на рабостях впиндюрив мені штамп десь три візи назад). Потім хорвати довго його шукали.

Водій мене дочекався, більше того, я був єдиним пасажиром. Показав йому роздруковку, спитавши чи знає він місце, ще я житиму в Сараєво. Він посміхнувся ( я трошки пізніше зрозумів чому) і ствердно відповів. Але сказав що він везтиме мене на Залізничний вокзал. Може і підвести потім... натякав він так , щоб я доплатив йому. Нє. то не наш метод. Вези до вокзалу сказав. Сів в машинку і майже відразу заснув. Все одно розглядати не було чого, бо спочатку ми їхали рівнинними селами, а потім швидко стемніло. Прокидаючись періодично я розумів, що мене везуть десь горами, але я бачив тільки їх силуети. Навіть долину яка світилася всіма вогнями, тобто Сараєво , я прокуняв. Роздуплився вже в самому місті. Водій вигрузивши мене, ще раз перепитав чи точно мене не підвезти? Бо до точки, що мені потрібно кілометри 3-4. а тут ніч, чуже місто, чужа країна. Нє, відповів я, маю мапу, маю час, маю натхнення.
Він на мене подивився трошки як на дибіла сів в машинку і поїхав собі. Я ж увімкнув навігатор на планшеті і пішов собі.

Про місця де йшов не розказуватиму - я потім там вдень бродив. Покажу вам ще. Погодка радувала. Тепленько було. Тож за годинку я дійшов до "Голубиної" площі, поруч з якою знаходився пансіон, де я забронював кімнату.

Жити в Сараєво я мав на найцентральнішій і найтуристичнішій його вулиці, кинув речі , прогулявся трошки між туристами і ятками. повечеряв в одній з купи кафешок. Але тут почався дощик , та й втома накопичилась. І пішов я спатки.

На ранок дощик перестав, я відпочив і тільки стало більш менш світло - вирулив надвір як завжди безцільно бродити вулицями. Це , як на мене найкращий спосіб знайомитися з містом.

На площі Башчаршія ( офіційна назва Голубиної) сфоткав знаменитий фонтан Сибілі Брунен.

sarajevo-1.jpg

І пішов... вгору. Ще з вечора , я помітив на південних схилах міста дві підсвічені фортеці. Жовтий і Білий бастіони. А якщо є можливість дертися вверх - я завжди туди лізу.

І жив і пішов гуляти я мусульманською частиною міста. Мусульмани зовсім не як ми відносяться до кладовищ. Старовинні надгробні камені можна зустріти просто посеред вулиці.

sarajevo-4.jpg

А це вже нове кладовище -меморіал. Тут поховані загиблі солдати Сербсько- Боснійської війни.

sarajevo-5.jpg

Я так розумію це вертольотний майданчик. Ну і мечеть на фоні.

sarajevo-9.jpg

Пройшовши крісь старовинні ворота я опинився в такому от істинно мусульманському кварталі. З вузенькими вулицями, з мечетями на кожному кроці, характерною архітектурою.

sarajevo-11.jpg

sarajevo-12.jpg

sarajevo-13.jpg

Вулички кривенькі, планшет я забув в пансіоні. Але приблизно визначивши напрямок я доволі швидко вийшов таки до Жовтого бастіону... і прифігів...

sarajevo-15.jpg


sarajevo-25.jpg

Звідси відкривалася неймовірна панорама міста. Ще й ранковий туман додав колориту. Сидів хвилин 20 просто дивився і мовчав. І курив... і мовчав...

pano1_1.jpg

sarajevo-26.jpg

sarajevo-27.jpg

sarajevo-37.jpg

Почали підходити жалкіє людішкі і дзен було порущено.

sarajevo-38.jpg

sarajevo-39.jpg

sarajevo-40.jpg

sarajevo-41.jpg

Вирішив дертися ще вище. До білого бастіону. І знову кривенькі вулички, сходи, бруківка, боснійці, які косяться ( правда доволі дружелюбно) на мене.

sarajevo-45.jpg

sarajevo-46.jpg

sarajevo-48.jpg

Білий бастіон здалеку не вразив. Зовсім він поруйнований вже.

sarajevo-56.jpg


sarajevo-60.jpg

Але потім я підійшов ближче і побачив це...
І знову мовчав .. і знову курив...

pamo2.jpg

sarajevo-49.jpg

sarajevo-51.jpg

Власне для розуміння. Ота розвалена і підгорівша будівля - Жовтий бастіон.

sarajevo-52.jpg

sarajevo-54.jpg

Каняка взагалі некурящий, але і він пару разів затягнувся.

sarajevo-57.jpg

sarajevo-61.jpg

sarajevo-62.jpg

sarajevo-82.jpg

sarajevo-83.jpg

sarajevo-89.jpg

sarajevo-90.jpg

Налюбувавшись по саме неможу згадав. що непогано було б поснідати. Вирішив піти так, щоб вийти не тудою де заходив. Фіг. Кривизна вулиць привела мене до тих самих воріт.

sarajevo-92.jpg

sarajevo-94.jpg

Місто потрошки прокидатися почало.

sarajevo-96.jpg

sarajevo-99.jpg

sarajevo-100.jpg

От чим мені сподобалися боснійці, так це тим. що вони розуміють людей з камерами. Намагаються не лізти в кадр, зупиняють. обходять. Поки ганявся за цим котом напряг я купу людей.

sarajevo-101.jpg

sarajevo-104.jpg

Знову повернувся в центральну частину міста. Пішов шукати кафешку і пошту.

sarajevo-105.jpg

sarajevo-106.jpg

sarajevo-109.jpg

В місті дуже багато слідів війни. Багато будинків стоять з отворами від куль і снарядів. Не знаю . їх не ремонтують через бідність, чи просто щоб було нагадуванням.

sarajevo-110.jpg

Якщо зовсім трошки відійти від основних туристичних маршрутів Сараєво постає доволі обшарпаним містом. Але все одно - дуже атмосферним.

sarajevo-111.jpg

sarajevo-112.jpg

sarajevo-113.jpg
Оригінал публікації ось туточки

  • 1
для фотографа добре коли мысто на пагорбах )

О так. Або якась веда чи дзвінниця незасклена є.

  • 1
?

Log in

No account? Create an account