falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Ґданськ. Частина третя. Рухаючись до заходу сонця.

На захід сонце вже схилилось,
Лягають тіні на поля,
Від чого, серце, засмутилось,
Чого ж ви, сльози, на очах?


Про Ґданськ. Частина перша. Вуличне мистецтво.
Про Ґданськ. Частина друга. Перші враження

Взагалі то сьогодні я думав написати про Прагу, але чомусь обробив частину фоток з Ґданська. Ну ок, буде про Вільне місто.


gdansk-261.jpg

Швидко заселившись в хостел ми вирушили гуляти містом. Відразу домовились, що потрапимо на колесо огляду Amber Sky на заході сонця, тож всю прогулянку підганяли під це. Спочатку вирушили на Градову гору.
Йти від нашого житла гугл показував 18 хвилин.
І ми пішли.

Спочатку йшли повз музей бурштину і Висотні ворота.
Не можу зрозуміти що то на фото ото з білою полосою. При наближенні здається, що то падає з неба палаюча людина 0_о.

gdansk-142.jpg

Потім форсували не надто пахучий канал.

gdansk-144.jpg

Побачили пам'ятник Армії Крайовій.

gdansk-145.jpg

Полюбувалися проспектом Хусіко.

gdansk-146.jpg

Оминули тюрму, паркан якої непоганий рекламний щит)).

gdansk-147.jpg

Подивилися на красиву будівлю, яка посічена війною.

gdansk-151.jpg

Попідслизалися на незручній бруківці.

gdansk-153.jpg

Ходили майже тропічними лісами))

gdansk-154.jpg

І нарешті піднялися до Городища, так зараз називають Градову гору, де побачили от таке симпатичне левеня.

gdansk-156.jpg

gdansk-157.jpg

Про початок історії території Городища мало відомо. Перша письмова згадка відноситься до XIV століття, коли ця територія перебувала під контролем Тевтонського ордена. Тут розташовувалися тевтонські сади і невелика лікарня для інфекційних хворих з каплицею, яка пізніше була перероблена під костел Тіла Господнього. У 1454 році після повернення Гданська в Польщі територія Городища перейшла під контроль міста. Тим не менше, немає ніяких доказів будь-яких дій гданьчан в цій області до кінця XVI століття. Під час війни міста в цей час з королем Стефаном Баторієм Міська рада звернув увагу на відсутність захисту міста на пагорбах недалеко від міста. Початкові плани були створені вже на початку XVII століття, однак, відсутність коштів відклало їх на більш ніж половину століття. У 1655 році в зв'язку з наростаючим конфліктом між Польщею і Швецією вирішили провести роботи по створенню оборони.

Таким чином, на території Городища були створені бастіони Єрусалимський і Куркова, які разом з укріпленнями біскупу гурки (Єпископської гори) і Старого міста повинні були захищати місто з півночі і заходу. Укріплення не були перевірені, тому що король Швеції не наважився атакувати місто, а зупинився на облозі. Після війни 1660 роки роботи на укріпленнях поновилися. У цей час був створений Низький Бастіон Куркова, Бастіон Neubauer і рів. На підступах був побудований вал і напівбастіонів в напрямку до біскупу Гурко. В кінці XVII століття Городище було об'єднано валом з сусідніми бастіонами Старого міста. Зміцнення відмінно спрацювали під час війни з прусско-саксонської армією на початку XVIII століття.

Після другого поділу Польщі в 1793 році Гданськ потрапив під владу Пруссії і став провінційним містом, а укріплення були передані під контроль прусської адміністрації. Це призвело до того, що Городище прийшло в запущение і протягом тривалого періоду пір не відновлювалося. Тільки наближення французької армії на початку XIX століття прискорило відновлення укріплень Гданська. Хоча саме Городище обстрілювали, бої велися на його підступах. Після вступу французько-польського війська в Гданськ, кілька днів по тому прибув Наполеон Бонапарт, який відвідав зміцнення Гданська, в тому числі Городище, оцінивши його значення і гідності, а також наказав ввести кілька змін. За його інструкції був побудований Люнет сенармонтит (земляний шанець, висунутий в північну сторону) і редут Наполеона, найбільше цегляна зміцнення Городища. Через поразки Наполеона роботи не були завершені. Гданськ був знову в облозі, тільки на цей раз російсько-прусською армією. Саме Городище не було в центрі боїв, які, як і раніше велися на околицях. Після річної облоги, місто здалося і знову опинився під владою Пруссії.

gdansk-177.jpg

Зміцнення Городища, за винятком незначних змін залишилися незмінними. Тільки в середині XIX століття були розпочаті роботи з модернізації укріплень Гданська. Деякі непотрібні зміцнення були демонтовані, модернізовані існуючі елементи захисту міста. Частини Городища були з'єднані підземними переходами, були побудовані місця для виробництва пороху та військові казарми. Навколо Городища теж відбулися зміни: була проведена залізнична лінія, усунуті рів і вал, з'явилися кладовища, побудовані будівлі громадського користування. У 1910 році на Городище була побудована радіостанція. Статус вільного міста Гданська в 1920 році спричинив за собою знесення земляних укріплень і деяких військових будівель, інші були адаптовані до потреб міста. Під час Другої світової війни деякі оборонні споруди Городища були замінені на притулку для цивільного населення. Після війни деякі з будівель, що залишилися в Городище зайняла Міліція. Решта, що залишилися без догляду і відновлення, руйнувалися. Подальшого руйнування сприяло розширення вулиць, що є сусідами з Городищем. Тільки в 90-х роках ХХ століття на території колишніх укріплень був побудований Парк культури і відпочинку, «Городище», а з 2002 року Культурний Парк міських укріплень "Фортеця Гданськ", який реалізує проект "Гевельянум". На території Гори Градовой в 2000 році був поставлений Хрест тисячоліття.

gdansk-172.jpg

Вид звідти прикольний. Тільки дерева заважають.

gdansk-159.jpg

gdansk-165.jpg

gdansk-169.jpg

gdansk-174.jpg

Фотографую фотографа, який мене фотографує.

gdansk-162.jpg

Пішли трошки прогулялися бастіонами.

gdansk-175.jpg

Там далі старе військове кладовище.

gdansk-178.jpg

Присіли трошки відпочити). Каняка приніс каніну.

gdansk-186.jpg

З цієї точки вид трошки кращий.

gdansk-188.jpg

Потулили назад повз головний вокзал. Неймовірно красива споруда. Нажаль , з іншої сторони нормально сфоткати заважають різні ятки і провода. Найкрасивіший ракурс саме звідси. Я бродив колами, я знаю.

gdansk-194.jpg

Поруч знаходиться і автобусна станція. яка має прекрасний совковий вигляд. Навіть не фоткав. А це перехід під коліями. Мало наклеєк, я счітаю))

gdansk-196.jpg

Жирнючі ґданські коти)

gdansk-197.jpg

Балтійський культурний центр

gdansk-200.jpg

Великий млин ( справді ВЕЛИЧЕЗНИЙ), на задньому плані костел св. Катерини.

gdansk-207.jpg

Пам'ятник.

gdansk-208.jpg

Дуже симпатичний будиночок в тірольському стилі). Тут багато таких).

gdansk-210.jpg

Знову костел св.Катерини цього разу на фоні танцюючого фонтану.

gdansk-217.jpg

Фонтан бомбезний. Я вам потім ще нічні фото покажу.

gdansk-218.jpg

gdansk-219.jpg

Знову млин. Гігант!

gdansk-222.jpg

Башта Яцек. Навпроти торгові ряди.

gdansk-224.jpg

gdansk-227.jpg

Просто квартальчики.

gdansk-229.jpg

gdansk-231.jpg

gdansk-246.jpg

Золоті ворота . Вид збоку).

gdansk-233.jpg

Маріацький костел .

gdansk-237.jpg

Просто пам'ятник камбалі. Проходьте далі)).

gdansk-240.jpg

На передньому плані Королівська часовня.

gdansk-241.jpg

Небо було вже розфарбоване в червоне, коли ми дійшли до Воріт-крану Журавль. Вид з тилу) Зовсім не туристичний.

gdansk-245.jpg

І швидко-швидко пробіглися набережною до Бурштинового неба.

gdansk-248.jpg

Морський музей в пастельних кольорах.

gdansk-249.jpg

gdansk-254.jpg

gdansk-255.jpg


А далі була просто краса. Краса коштує 25 злотих. Кататися приблизно 15 хвилин.

gdansk-257.jpg

А потім ми знайшли кабак і гарно так повечеряли. З розмовами, літровими бокалами пива, польською кухнею. Я побіг фоткати, потім ще. Але про те іншим разом. Буде цікаво. Не перемикайтесь.
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, висота, гданськ, краса, подорожі, позиитифф, польща, супер, фото, фото16
Subscribe

 • Про хміль

  Ой не п’ються пива-меди, Не п’ється вода… Прилучилась чумакові, Гей-гей, гей-гей, У степу біда. Dzień dobry Яке пиво…

 • Про житло

  Хей, друг, що сталося з нами? Де все те, що будували роками? Ночі і дні, зйомні квартири Кайф навесні, твої рок-кумири, І ті хто назавжди змінили…

 • Про вірші

  Жінко. Хрест з рамена скинь Жінко. Вирви зі стін Мамо. Конає твій син Мамо. Жалібний дзвін. Dzień dobry Цього дня, в 1937 році був розстріляний…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 13 comments

 • Про хміль

  Ой не п’ються пива-меди, Не п’ється вода… Прилучилась чумакові, Гей-гей, гей-гей, У степу біда. Dzień dobry Яке пиво…

 • Про житло

  Хей, друг, що сталося з нами? Де все те, що будували роками? Ночі і дні, зйомні квартири Кайф навесні, твої рок-кумири, І ті хто назавжди змінили…

 • Про вірші

  Жінко. Хрест з рамена скинь Жінко. Вирви зі стін Мамо. Конає твій син Мамо. Жалібний дзвін. Dzień dobry Цього дня, в 1937 році був розстріляний…