falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Чернігів, джаз і Євробачення

Йду вашими слідами. Бачу ОП! Слово рєп
перед очима. Дітятко якесь (УТІ-ПУТІ!)
хлопчина, може дівчина стіну псувало,
писало: Секс! Бокс! Джаз! Peace!
Катнули з Оленкою на вихідні в славне місто Чернігів на фестиваль Chernihiv Jazz Open.
Місто нарешті "зайшло", і нарешті сподобалось. Але про те іншим разом . Зараз саме про фест і музику в маленьких містах.

Chernihiv-79.jpg

Квитки в нас були, але ми чесно хотіли попрацювати, продати їх і пропити. Акреду не дали, тож фоток фесту майже немає і в цьому пості буде більше слів.

Для Чернігова, трохи провінційного міста, зовсім не розбещеного  подіями,навіть такий невеличкий фестиваль  такого формату став величезною подією.
З самого ранку суботи біля безкоштовної сцени фестивалю , яка була влаштована на центральній площі, почали збиратися люди. Розгорнулися фудкорти і продавці сувенірів, нарядні бабусі і дідусі вигулювали своїх дітей і внуків , кафешки і ресторани навколо ломилися від відвідувачів.

_MG_3624.jpg

Chernihiv-1.jpg

У людей було справді Свято! Саме так, з великої літери. Впевненний, що поціновувачів джазу серед них були одиниці, але причетність до чогось великого, цікавого , богемного малювала усмішки на обличчях усіх.

Це до чого я все веду. Як житель Києва ( майже корінний..гг) я був і є ярим противником проведення Євробачення в столиці. Для міста це стане черговою тусою, статистичною подією з відтінком легкого армагедончику для місцевих. Для Одеси і Дніпра це було фурором, справжнім святом, яке б точно дало поштовх для розвитку цих міст. Це я вже мовчу про кошти, які будуть виділені з бюджету на організацію. Вони б точно допомогли привести до ладу інфраструктуру. якої так не вистачає обласним центрам.
Не можна замикатися на одному Києві. Україна прекрасна всюди, туристам потрібно показувати якомога більше міст і місць. Розвивати регіони. Звучить, блять, як передвиборча програма, але це єдиний шлях до розвитку країни в цілому.

Chernihiv-3.jpg

Тепер про фестиваль. На GREEN STAGE ми майже не тусили, так, повалялися трохи на травичці, попиваючи крафтове пиво.

Вечорами ж ми тусили в місцевому театрі, де висупали головні зірки цьогорічного Chernihiv Jazz Open.

Для мене спочатку то було все дико. Фестиваль, сидячі місця, нафталінові тітоньки , які розсаджують по місцях, академічна ведуча, дзвінок перед початком виступів...якось не в'язалося до купи, поки не почалася музика.

В перший день почали з "класичного" в моєму розумінні джазу. Хоча я ваще не розбираюся. Так що всі ті мої спостереження - то спостереження дилетанта в джазі. Спочатку віджигав Harrison Young.

Chernihiv-33.jpg

Далі зі сцени лунав джаз замішаний на національних мотивах татарського і українського народів від Useyn Bekirov Band & Ivanka Chervinska. Голос в Іванки просто неземний.

Під закінчення першого дня всіх порвали зі своїми акардеоном і кларнетом Samuel Berthod & Stanco Marincovic. Балканські мотиви змусили танцювати весь театр з "академічною" публікою.

Другий день фестивалю на головній сцені був повністю відданий неймовірній Nino Katamadze разом з Insight і в супроводі струнного квартету.

Chernihiv-75.jpg

На відоме ім'я народу зібралося значно більше ніж в перший день. Зал був заповненний відсотків на 90. Зібралася вся місцева богема і хіпстерня)). Не всі зрозуміли, куди прийшли і Ніно половину свого виступу намагалася "розворушити" зал. Але потім таки прорвало і народ почав таки підспівувати і підтанцьовувати. Описувати виступ нема сенсу тим, хто не був присутній. Це тупо кайф, навіть для людини з роком в серці ( це я про себе).

Chernihiv-80.jpg

Chernihiv-78.jpg

Фест закінчився, фест вдався, незважаючи на "форматність" він дуже мені сподобався. Дуже хочеться, щоб таке проходило хоч раз на рік в кожному містечку країни.

ПС. Бабусі і не тільки біля вільної сцени ще години три не розходилися після висупу останнього колективу. Чекали на продовження. Люди потребують культури.Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, вихідні, люди, музика, оленка, подорожі, позитифф, україна, фести, фото, фото16, чернігів
Subscribe

 • Про кар'єру

  Хей, брат, навіщо лишати на потім Пусті слова, завал на роботі? І кожен раз стиснуті груди Хто проти нас? Тут наші люди Так було, так є і так буде.…

 • Про тяпниці

  П’ятниця, вiд сiрих буднiв рятувальниця, Комусь любов сьогоднi трапиться, А хтось не втримається звалиться, П’ятниця. صباح الخير Чи…

 • Про постріли

  Стріляй! Скажи, чому боїшся ти Зробити цей останній крок? Давай! Най буде так як хочеш ти! Я заплатив за свій урок... Прощай, мій ангелок. Давай!…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments