falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Прагу. Частина перша. Староміська площа


Под небом голубым есть город золотой.
С пpозpачными воротами и яркою звездой.
А в городе том - сад, все травы, да цветы
Гуляют там животные невиданной красы.

Вивалився з комфортного поїзду LEO Express ( докладніше про це тут ) перше що зробив - зняв гроші з банкомата. 2000 крон ( 83 з копійками євро). Забігаючи наперед відразу скажу, що прага доволі недороге, як для Європи місто. Цих грошей мені спокійно вистачило на 2 дні. Це ж житлом, їжею, бухлом, екскурсіями, транспортом. Звичайно, в кожного свої запити, але Прагу, як варіант бюджетної і цікавої подорожі в Європу , розглядати треба обов'язково.

Praha-92.jpg

Розмінявши купюру , купивши водички пішов бродити новим для себе містом.

Вулиця Оплеталова.
Погода перестала радувати ще в поїзді. Тиждень перед цим я зустрічав тільки сонце і спеку, а от приїхавши в Прагу привіз з собою дощ, мряку і хмарне небо.

Praha-2.jpg

Praha-1.jpg

Неймовірно кольорова синагога на вулиці Ієрусалимській.

Praha-4.jpg

Рухаюсь кудись, де як я думаю - центр)

Praha-6.jpg


Муніципальний будинок. Це назва). Будівля в стилі модерн побудована в 1905-1911 роках. Сфоткати його важко, навколо багато туристів. Ну, це я зранку думав що це багато.

Praha-12.jpg

Будинок знаходиться на площі Республіки ( не
фестивалю в Кам'янці-Подільському 1-4 вересня. Во як круто завернув рекламу) .

Praha-17.jpg

Неподалік височать готичні і величні Порохові ворота. Побудовані в 1495 році!

Praha-18.jpg

Втім, тут в центрі кожен будинок дихає історією. а ці вузенькі кам'яні вулички...м..

Praha-20.jpg

Praha-22.jpg

Praha-24.jpg

Praha-25.jpg

Отак сам того не розуміючи вибрів на головну площу міста - Староміську (Staroměstské náměstí).

Praha-27.jpg

Площа сама по собі один величний пам'ятник архітектури, але величність саме в комплексі розташованих тут будівель.

Палац Гольц-Кінських.

Praha-28.jpg

У центрі площі стоїть пам'ятник Яну Гусу, одному з найважливіших чеських реформаторів і націоналістів. Він народився у 1369 і був першим ректором Чарльзового УНІВЕРСИТЕТУ. Крім усього іншого він спростив чеські правила письма, він не боявся твердо критикувати корумповані методи Католицької церкви і папства в ті часи. У 1415 був оголошений єретиком і спалений на багатті. За його драматичною смертю пішли Гуситські війни.

Praha-29.jpg

Тут я , власне , навіть порадів, що погода не дуже. Уявляю, скільки б людей було тут за соняшної погоди.

Praha-31.jpg

Будинок Муніципалітету ( Стара ратуша)

Praha-41.jpg

Частина Будинку Муніципалітету Старого Міста (Old Town City Hall) була зруйнована в останні дні Другої світової війни в 1945, тому після реконструкції, вона виглядає як два різних будівлі, пов'язані в одну.

Цікаво, що частина, яка виглядає більш новою, є фактично старішою: вона датується 1 338 роком, коли Король Джон Люксембурзький дозволив будівництво першого будинку муніципалітету.

Praha-54.jpg

Башня Ратуші 69,5 м заввишки, в якій знаходяться астрономічний годинник, була побудована в 14-му столітті з неоготичним фасадом в 15-му сторіччі.

Praha-57.jpg

Praha-58.jpg

Praha-59.jpg

Згідно з останніми дослідженнями, астрономічний годинник були сконструйовані в 1410 годинникарем Мікулас Каданскім у співпраці з Яном Ондреювим, відомим під ім'ям Сіндел, професором математики і астрономії Карлового Університету в Празі.

Механізми астролябії, які вони побудували більш ніж 600 років тому, все ще функціонують. 80 років по тому, легендарний майстер Ганус відновив годинник і, як то кажуть в легенді, члени ради засліпили його, щоб йому ніколи більше не вдалося побудувати більш величний інструмент, ніж Орлой в Празі.

Історія також говорить, що перш, ніж він помер, майстер Ганус навмисно пошкодив годинник настільки серйозно, щоб ніхто ніколи не зміг його відновити. Він також прокляв інструмент, і згодом ті, хто спробував відновити його, зійшли з розуму або померли.

Фігури 12 апостолів, які благословляють місто щогодини, були додані пізніше, під час головних ремонтних робіт, виконаних між 1865-1866.

Годинники і вся будівля Муніципалітету сильно постраждали в часи Другої Світової війни в 1945. В останній день війни центр старої Праги був метою нацистської артилерії. Весь будинок Старої Ратуші згоріло дотла. На щастя, все можливо було відновити і після закінчення Другої Світової війни фігури апостолів були замінені гравюрами по дереву Войтеха Сухарда.

Окрім фігур цих 12 апостолів є також вісім нерухомих ілюстрацій на лівій і правій стороні годинників і календаря.

Подивимося по порядку: чотири фігури на циферблаті годинника - символи середньовічного суспільства Праги. На лівій стороні представлено Марнославство, захоплюється собою в дзеркалі і Скупар / єврей, який тримається за сумку з золотом. На правій стороні представлена ​​Смерть, що дзвонить до свого дзвінок, і Турка (або Волинщик) гойдає головою.

Просто неймовірні натовпи туристів збираються щогодини подивитися на бій годинника. Я теж родивився. Так і не зрозумів, що там неймовірного. Крім того. що вони вже йдуть 6 століть.

Praha-55.jpg

Praha-50.jpg

Кожеш будинок на площі - окремий витвір мистецтва.

Praha-43.jpg

Praha-44.jpg

Praha-46.jpg

Praha-49.jpg

Praha-60.jpg

Церква святого Миколая.

Praha-48.jpg


Храм Діви Марії перед Тином - один з найвидатніших символів готичного стилю в Празі. Так само як багато інших пам'яток Праги, у цій церкві довга і багата подіями історія. На місці, де раніше стояли три церкви, кожна зруйнована часом, ми бачимо храм з двома готичними вежами, які підносяться над Староміської Площею і всім Старим Центром Праги.

Перша згадка про романської церкви на цьому місці датується 12-им століттям . Храм Діви Марії перед Тином, яким ми бачимо його сьогодні, будувалася починаючи з 14-го сторіччя, за часів Карла IV. Будівництво церкви не було закінчено до середини 15-го століття, в 1470 за часів правління останнього чеського короля Їржі Подебрада.


Praha-53.jpg

Я ж вирішив піднятися на башту Будинку муніципалітету. Заплатив за то 130 крон ( з відвідуванням музею 180 крон). Втім піднятися сюди потрібно, скільки б це не коштувало...
Перед очима відкривається неймовірна Прага. Місто , в яке я безповоротно закохався.

Praha-61.jpg

Пощастило. Китайців ( а вони тут складають більшу половину туристів) на оглядовому майданчику було не надто багато. тож вийшло трошки пофоткати.

Порохові ворота і Жижковська телевежа над дахами.

Praha-62.jpg

На горі Петришинська оглядова вежа. МІсце куди я не встиг добратися ). Це привід приїхати в Прагу як мінімум ще раз)

Praha-65.jpg

Дахи Праги.

Praha-66.jpg

Praha-71.jpg

Пражський Град.

Praha-64.jpg

Praha-76.jpg

Храм Божої матері перед Тином.

Praha-78.jpg

На північний-схід від Староміської площі.

Praha-79.jpg

Церква св. Миколая.

Praha-82.jpg

Praha-89.jpg

Башти, купола, хрести..

Praha-84.jpg

Praha-86.jpg

В тій стороні Головний вокзал і Національний Музей.

Praha-87.jpg

Місто червоних дахів...

Praha-91.jpg

Praha-85.jpg

Praha-114.jpg

Praha-115.jpg

Praha-116.jpg

Ото як дивився на все це з відкритим ротом ... з ним же і спустився вражений вниз. З тим самим відкритим ротом я ще довго бродив містом... але про то іншим разом. Не перемикайтеся. буде цікаво.

А поки пару панорам вам...

praha_pano1.jpg

praha_pano2.jpg

praha_pano3.jpg

Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, висота, краса, подорожі, позитифф, прага, супер, урбан, фото, фото16, чехія
Subscribe

 • Про дахи

  Саме тому що зустрічаємо зорю! Саме тому, що знов і знов я на стіні її малюю! Саме тому, чому і я не знаю сам! Я за ранок цей, я за ранок цей, все…

 • Про приховане

  Праведний апостол Яків мав активі в будівництві, Виноробстві, рестораторстві, дизайні, садівництві. Не погоджувався з Богом, розмовляв із Сатаною,…

 • Про новини

  Шалена новина в ранкових газетах – Герої в котрий раз врятували планету І десь гримить такий неймовірний life, А у тебе кроссворд…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments