falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Харків. Частина друга. В центр.

Слово. Спочатку було слово – Харків.
Сідай зі мною в парку коло зоопарку
Послухай – кожне "шо" має власний тембр
Баригі, барди, хіппі – все це я ремембер
Взагалі то, це мала була перша частина. Але тоді хотілося написати про зоопарк .

kharkiv-17.jpg

Після харківської Race Nation 2016 назад автобусом ми з Вікою вирішили не їхати, погуляти по місту трошки і на Київ чухнути вечірнім поїздом.

На зупиночці трамваю запитали, куди нам краще податися в тому Харкові, порадили добратися до станції метро "Пушкінська". Це типу центр. Роздовбаний трамвай і ми доїхали до станції метро " Академіка Барабашова". Метро в Харкові прикольне. Власне не метро , а станції. Принаймі ті, що я бачив - симпатичнішими за київські виглядають. Але , можливо то ефект новизни. Вагони більш роздовбані, виробництва все того ж Митищинського заводу... Система оплати теж трохи дивна. Проїзд коштує 3 грн. Квиточки ( так, саме паперові) можна придбати тільки в автоматах і тільки по одному штуці. Треба мати мілкі гроші, хоч і автомат дає решту, але з незначних номіналів. Автомати дають решту металічними гривнями. доречі. Тепер я знаю , куди поділися всі копійки номіналом в 1 грн -- вони в Харкові. Моя здогадка підтвердилася, коли в маршрутках решту мені 2 рази також дали металічними гривнями. Ще цікаве спостепеження, кожного пільговика перед тим як пропустити через турнікети записують вручну!!! в журнал. Уявляю які черги там зранку.
Сайт у Харківського метрополітену крутий.

Але ось ми на "Пушкінській" . Що в ній центрального я так і не зрозумів, але поряд була якась кафешка , де ми пообідали. І по вулиці Ярослава Мудрого вирушили до центральної слощі міста - площі Свободи.

kharkiv-1.jpg

Біля якогось ресторанчика скульптурна композиція, присвячена твору "12 стільців" Ільфа і Петрова. Місто приватизувало твір, бачив ще кілька звернень до героїв роману, цитат звідти і тд.

kharkiv-2.jpg

kharkiv-3.jpg

kharkiv-4.jpg

kharkiv-5.jpg

Архітектура вулиці Ярослава Мудрого сподобалась. Я ваще ламер в тих архітектурних стилях, але тут на будинки просто дивитися приємно. До того ж в основній масі фасади в терпимому стані, таі рекламою не перегружені.

kharkiv-6.jpg

kharkiv-7.jpg

Балконізація , правда, і сюди добралася. Все буде пластикова вагонка!

kharkiv-8.jpg

Сюди от не добралася. Як і реставратори, правда. Цікаво. тут раніше був винний магазин?

kharkiv-9.jpg

Ще маленька скульптурка біля якогось ресторанчика.

kharkiv-10.jpg

Добралися до головної вулиці міста - Сумської.

kharkiv-11.jpg

Біля площі Свободи є маленький дворик. Тут розташовано музей релігій за спонсорства Олекстандра Фельдмана . В політику зараз не хочу лізти. Покажу пару скульптурок, які нібито були виготовленні за замовленням Фельдмана і виставлені поряд з музеєм.

kharkiv-14.jpg

kharkiv-15.jpg

На аватарку поставити, чоль?

kharkiv-13.jpg

Нарешті площа Свободи, за глибоким переконанням харків'ян - найбільша в Європі. Європа правда не дуже в курсі про це, тобто цим ніхто не заморочувався і не міряв. Але хочеться місцевим мірятися піпіськами - хай міряються.
Ще один розповсюджений міф, що Харків - це перша столиця України. Хуйня. Ліньки розмусолювати. просто відправлю вас почитати історію.
А площа велика, так. Втомився поки пересікав її. Це навіть незважаючи на те, що половина відокремлена зеленим парканом. Щось реконструюють.

kharkiv-16.jpg

Дивна новубода, яка зовсім не вписується в архітектуру площі.

kharkiv-18.jpg

А от будівля Харківського національного університету імені Каразіна та будівля Держпрому ( еталон конструктивізму в архітектурі) - дуже навіть вписуються.

kharkiv-19.jpg kharkiv-21.jpg

Сонечко ж почало припікати суттєво так. ирішили трохи потусити в парку - пішли в найблищий - парк Шевченка.
Відразу зустріли кобзаря. Згадалися 30-ті роки ХХ століття, коли саме в Харкові було знищено цвіт українського кобзарства...

kharkiv-23.jpg

Фонтан. В парку проходило якесь тусіво. Їжа , книги, літературні читання(!!!). Інтелектуальненьке таке свято .

kharkiv-25.jpg

А ще тут є дивний пам'ятник Тарасу Шевченко.

kharkiv-31.jpg

Тобто не дивний факт, що в парку Шекченка стоїть пам'ятник Шевченку, а в тому, що на пам'ятнику відразу два Тараса 0_о.

kharkiv-27.jpg

Симпатична архітектура навколо.

kharkiv-28.jpg

kharkiv-29.jpg

kharkiv-30.jpg

Вікторія притомилася і захотіла посидіти почитати в парку, поки я пішов в зоопарк. Але ви про то вже читали. Я ж на сьогодні все, далі ще буде цікавого. Не перемикайтеся. Наостанок вам два харківських живих пам'ятники. Люблю я їх фоткати.

kharkiv-32.jpg

kharkiv-33.jpgОригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, вихідні, подорожі, україна, фото, фото16, харків
Subscribe

 • Про дахи

  Саме тому що зустрічаємо зорю! Саме тому, що знов і знов я на стіні її малюю! Саме тому, чому і я не знаю сам! Я за ранок цей, я за ранок цей, все…

 • Про приховане

  Праведний апостол Яків мав активі в будівництві, Виноробстві, рестораторстві, дизайні, садівництві. Не погоджувався з Богом, розмовляв із Сатаною,…

 • Про новини

  Шалена новина в ранкових газетах – Герої в котрий раз врятували планету І десь гримить такий неймовірний life, А у тебе кроссворд…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments