falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Афіни. Частина сьома. Спорт


А ти біжи-біжи з міста до сонця і далі,
Щоб не зловили та не наздогнали!
А ти біжи-біжи з міста до сонця, так треба,
Щоб доторкатися руками до неба!
Повільно, але впевненно, я все ж таки намагаюся побороти засилля фоток на компах і таки розповісти і показати все щр нафоткав подорожуюючи. Продовжую про Афіни.

Поспостерігавши за зміною
Почесного караулу біля будинку парламенту Греції ми вирушили в сторону стадіона Панатінаікос, який ми побачили з Акрополя. Також побачили,, що там відбувається якесь тусіво.

athens-305.jpg

Звіряючись з картою, вирішили пройти через парк...Парк виявився Національним садом в Афінах. Він був закладений першою королевою незалежної Греції Амалією Ольденбурзьгою.

athens-260.jpg

athens-261.jpg

«Васілікос Kipos», що означає «Королівський парк» по-грецьки - це величезне зелене простір в Греції, загальною площею близько 16 гектарів, в самому центрі її столиці. Серед старовинних дерев парку росте не менше 500 видів рослин, у тому числі близько 140 видів рослин, яким вже більше 100 років.

Люблю Україну... але ж клімат(. Нагадую, фотки з середини листопада.

athens-262.jpg

athens-264.jpg

У Національному саду в Афінах до наших днів збереглися античні руїни, залишки стін і капітелі колон, частини мозаїки та інше. Є в парку навіть бюсти Каподистриаса, колишній першим правителем Греції, а також великого філелліна Эйннарда. Збереглися бюсти грецьких поетів Діонісія Соломос (автора Національного Гімну Греції) і Аристотелиса Валаоритиса.

athens-263.jpg

Головний вхід на територію парку розташований на проспекті Амалиас. Є ще входи з боку проспекту королеви Василисис Софиас і з боку парку Заппеон.

athens-265.jpg

athens-266.jpg

Неймовірне відчуття. Таке враження, що ходиш джунглями посеред міста. Навіть велика кількість людей не напрягає. Особливо коли навколо тебе папуги зграями літають.

athens-268.jpg

Також в саду знаходиться малесенький зоопарк. Ніяких особливих тварин в ньому немає. Запах, до речі не дуже.

athens-269.jpg

Ми нарешті зрозуміли, що за тусіво на стадіоні. Так можливо ми слоупоки, але не знали, що саме на цих вихідних столиці Греції відбувається славнозвісний Афінський марафон. Преших бігунів, правда, ми чекрез паркан побачили, і довго шукали вихід з саду.


athens-271.jpg

athens-272.jpg

athens-274.jpg

Не зважаючи на пізню осінь сонечко добряче припікало, і тому вибравшись на вулицю ми отримали подвійний удар. Спека палила нежадно і навколо були люди... просто неймовірна кількість ЛЮДЕЙ.

В афінах дуже багато циган. Вони окупували бізнес продажу китайсього ширпотребу. Саме вони продають кульки, браслетики різні... цю хуйню літаючу на резинці, яку в нас також парять.

athens-275.jpg

Нарешті дійшли до стадіону. Тут нам подвійно пощастило. В зв'язку зі змаганнями вхід на стадіон був безкоштовним ( звичайно 5 євро). Ну і тут таки роздавали безкоштовні банани і якусь спортивну воду). Трошки підкріпилися і зекономили.
І так, давка за шарою то не тільки українська фішка).

athens-276.jpg

athens-277.jpg

athens-280.jpg

athens-279.jpg

Ну з мінусів велика кількість людей, перекритий центр, ну і стадіон не вийшло красиво сфоткати...

athens-282.jpg

athens-285.jpg

Вперше сучасні Олімпійські ігри проходили в 1896 році в Афінах на Стадіоні Панатінаїкос. Унікальна споруда цієї спортивної арени не може зрівнятися ні з одним іншим у світі.
Сучасні стадіони вражають оригінальністю архітектури, розмірами, розвиненістю інфраструктури, оснащеністю сучасними технологіями. Але ні один не зможе похвалитися багатою історією, яка обчислюється більш ніж 2000 років. Античний Стадіон Панатінаїкос в Афінах пам'ятає змагання древніх греків, які брали участь у Панафинейских іграх на славу богині Афіни.
Перші згадки про цю спортивній арені відносяться до 566 році до н. е. Указ архонта Лікурга Афінського в 329 році до н. е. призвела до того, що стадіон був повністю «переодягнений» в пентеликонский мармур. Сьогодні це єдиний стадіон в світ, зроблений з білого мармуру. У перекладі з грецької мови назва його перекладається, як «чудовий мармуровий». В 140 році до н. е. кількість глядацьких місць на стадіоні налічувало близько 50 тисяч. Трибуни мають обриси літери «U».
Тривалий час Стадіон Панатінаїкос перебував у забутті. Його відкопали з-під багатовікових нашарувань ґрунту тільки в середині XIX століття. В наші дні перед входом на стадіон варто мармурову статую Георгіоса Авероффа. Саме завдяки пожертвам цього зодчого напередодні Олімпійських ігор в 1895 році була здійснена реконструкція античного спортивної споруди

athens-287.jpg

athens-288.jpg

Скільки людей приймало участь в цьогорічному марафоні я не знаю, але я бачив номери на майках за 40000+...

athens-290.jpg

Всі центральні вулиці заполонили люди з медальками і спортивній формі.


athens-291.jpg

athens-292.jpg

Хоча зі спортом тут і без марафону непогано, думаю.

athens-293.jpg

athens-294.jpg

Ми ж йдемо далі. Вид на Акрополь з такого от ракурсу.

athens-295.jpg

За універсальним квиточком ( я вже розказував про систему в минулих постах) заходимо подивитися на Храм Зевса Олімпійського...

athens-296.jpg

Тобто залишки храму...але ... ні, фотками це не передати. Ця неймовірна колонада, мабуть, таки найбільше що запам'яталося і вразило мене в Афінах. Навіть Акрополь так не пройняв.

athens-298.jpg


Храм Зевса Олімпійського (Олімпейон) зведений з мармуру гори Пантелус найбільший храм Греції в римський та елліністичний періоди входив в знамениті 7 чудес світу. Особливість храму полягає в тому, що на його спорудження пішло майже сім століть, так як будувався він з VI століття до н. е. до II ст. н. е.


athens-299.jpg

athens-300.jpg

У первісному своєму вигляді Храм Зевса складався з 104 колон висотою 17 метрів кожна. На жаль, на сьогоднішній день у колись грандіозного храму в Афінах уцілів лише один кут, який складається з 14 увінчаних коринфськими капітелями колон, додатково збереглися дві колони порууч і одна повалена. Не вціліло і внутрішнє оздоблення храму, а саме гігантська хризоэлефантинная статуя Зевса, покрита шаром золота і слоновою кісткою.

athens-301.jpg

athens-302.jpg

Неймовірне місце.

athens-303.jpg

Ми ж надумали відправитися пішачком в Пірей. Що з того вийшло наступного разу. Буде цікаво. Не перемикайтесь.

athens-304.jpg


Про Афіни. Частина третя. Нічна
Про Афіни. Частина четверта. Акрополь.
Про Афіни. Частина п'ята. Граффіті
Про Афіни. Частина шоста. Почестний караул

Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, афіни, греція, каняка, подорожі, спорт, супер, фото, історія
Subscribe

 • Про дахи

  Саме тому що зустрічаємо зорю! Саме тому, що знов і знов я на стіні її малюю! Саме тому, чому і я не знаю сам! Я за ранок цей, я за ранок цей, все…

 • Про приховане

  Праведний апостол Яків мав активі в будівництві, Виноробстві, рестораторстві, дизайні, садівництві. Не погоджувався з Богом, розмовляв із Сатаною,…

 • Про новини

  Шалена новина в ранкових газетах – Герої в котрий раз врятували планету І десь гримить такий неймовірний life, А у тебе кроссворд…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments