falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Афіни. Частина четверта. Акрополь.

На теплом песке под звездным небом Греции
ищу любовь в себе,чтобы согреться зимой
чтобы согреть того,кто со мной
у темной воды,на лунной дороге

З самого ранку, поснідавчи і не чекаючи поки потоки туристів вийдуть на тропу пізнання столиці Греції ми пішли подивитися на Акрополь. Благо, жили ми буквально в 500 метрах від нього.

athens-152.jpg

Вхідний квиток до Акрополя коштує 12 євро. Не хапайтеся за серце і не матюкайте жадібних греків.
Квиток дійсний чотири дні і ви одержуєте безплатний вхід ще до шістьох визначних пам'яток: театр Діоніса, Римська Агора, Давньогрецька Агора, храм Зевса, бібліотека Адріана та цвинтар прадавніх Афін - Керамік. діє це так. Квиточок складається з семи відривних талонів, на вході до кожної пам'ятки у вас відривають по одній частинці. Частинки ніяк не відрізняються. І при бажанні ви наприклад, можете 7 разів сходити в храм Зевса, якщо він вас особливо пропер.
Коли ми повернулися, в нас залишилося ще по 3 відривних талони. Здебільшого, що в деяких місцях на перевірку квитків просто підзабили. Ну і ми не всюди встигли сходити.

Але ось ми пройшли через перші ворота і потрапили до так званної Афінськї агори.

athens-73.jpg

athens-72.jpg

До реформи Пісістрата у 6 ст. до н. е. цей куток Стародавніх Афін був зайнятий приватною забудовою, дебільшого житловою. Проте за наказом тирана усі помешкання були ліквідовані, криниці закриті, а місцевість перетворена на центр Афінської демократії. Крім того він наказав побудувати дренажі, фонтан та храм олімпійських богів.

Ареопаг та інші спілки громадян могли збиратись будь-де в Афінах, проте відкриті засідання, які мали вирішувати доленосні питання, як наприклад, дискусія щодо остракізму, проводитись тільки на агорі. На початку періоду радикальної демократії (після 590 до н. е.) Буле, — міська рада — а також архонти збирались тільки на агорі. На горі також відбувались судові слухання. Тож кожний громадянин, який опинився на агорі під час розгляду справи, міг бути зобов'язаним виконувати функції присяжного. Нерідко, так звані, скіфські лучники (рід поліції) блукали агорою у пошуках присяжних.

Проте із занепадом Афін агора втратила своє значення. У римську та візантійську добу цей район знову став суто житловим.

athens-74.jpg

Наразі тут мало чого збереглося. Тобто різних частин статуй і будівель багато, але все воно лише фрагментарно. Згадався Херсонес.
У всіх статуй повідбивані голови. Думаю це наслідок довбоєбізму якихось релігійних діячів.

athens-79.jpg

На території багато лавок , щоб відпочити, фонтанчиків з питною водою ( далі в акрополі питна вода лише в пляшках. 1,5 євро за півлітрову пляшку. Правда - холодна). Багато оливкових дерев.
От цікаво. чи ця клумба стародавня, чи новоділ.

athens-93.jpg

athens-89.jpg

Піднялися до храму Гефеста

athens-86.jpg

Храм Гефеста - найкраще збережений античний храм. Побудований він у період 449-415 років до н.е. і був присвячений богу Гефесту, богу ремесел і ковальської справи. Вражає не менше, ніж Парфенон.


athens-90.jpg


Роздивляєшся все це і просто не вкладається в голову як це можливо побудувати без сучасних технологій. Скільки праці вкладено в ці колони і барель'єфи.

Вид на Афіни від Храму Гефеста.

athens-94.jpg


А так виглядає храм Гефеста зі сторони Афінської агори

athens-103.jpg


Вид звідти ж на Церкву святих Апостолів і Парфенон

athens-106.jpg

Ми ж пішли подивитися на Стоа Аттала.

athens-109.jpg

Стоа — в античній архітектурі, довга галерея-портик, зазвичай з одним-двома рядами колон і зі стіною по одній з довгих сторін, крита колонада. Та що на фото повністю реконструйована в 1960-х роках. Зараз там знаходиться невеличкий музей археологічних знахідок, які знайдені на території Акрополя.

athens-110.jpg

athens-111.jpg

От скажіть хто небуть, що цей барельєф не схожий на Альберта Цукренка, фронтмена українського гурту Хамерман знищує віруси?!

athens-113.jpg

Це вам про критерії давньогрецької краси.

athens-118.jpg

І про вино.. так...

athens-120.jpg

athens-124.jpg

Я завжди знав, що Каняка благородної, давньоїї крові.

athens-131.jpg

Все таки пішли в сторону Парфенону. По дорозі траплялося все більше туристів, велика частка з яких говорила кацапською з явно виращеним мАсковським акцентом. Все намагався потрапит їм на очі у свої чудній футболочці з роботом "Південмаш", який валить Кремль. Ну і так. Я ходив у футболці. 8 листопада.

Підійшли до Церкви святих Апостолів (Church of the Holy Apostles).

athens-135.jpg

Церква Святих Апостолів, також відома як Святі Апостоли Солакіса, або Агії Апостолі — візантійська церква, зведена у 10 столітті на південно-східній околиці сучасного району давньої агори в Афінах і є одним з найдавніших християнських храмів Афін.
Щодо імені Солакіс існують дві версії. За першою, родина Солакісів могла надати фінансову підтримку задля однієї з найбільш ранніх реставрацій церкви. За іншою — у 19 столітті густонаселений квартал в околицях церкви називався Солакіс.

Реставрація церкви була здійснена в період 1954—1957 років. Вівтар та підлога церкви виконані із мармура, зовнішні стіни зберігають «куфі»-подібних візерунків. Кілька збережених настінних розписів центрального проходу, датовані 17 століттям, а також вціліли фрески нині зруйнованої довколишньої церкви Святого Спиридона нині зберігаються у Церкві Святих апостолів.

athens-142.jpg

На захід від Акрополя піднімається скелястий пагорб Ареопагу; на східній околиці цієї скелі збирався, за стародавнім звичаєм під відкритим небом, афінський суд, ім’ям якого називалася вона, а під кручею її східній околиці, в скелястій улоговині між пагорбом Ареопагу і Акрополем, стояв дуже древній і яка користувалася в Афінах великою повагою храм Евменід.
Звідти дуже класна панорама міста. Заверніть обов'язково. А ще скеля дуже слизька , навіть в суху погоду. Скільки там поломано рук і розбито телефонів, думаю. Проте вид того вартує.

panorama1.jpg

Вид на храм Гефеста і Національну афінську обсерваторію звідти.

athens-143.jpg

А ми все вище і вище.

athens-144.jpg

Трошки поблудили підніжжям Парфенону.

Види тож нічо такі.

athens-153.jpg

athens-154.jpg

Обсерваторія і Церкву св. Марини ( я не помилився, саме Марини, а не Марії)

athens-156.jpg

Добралися, нарешті. Тут туристів вже зібралося....Частина пропилеї Парфенону. І туристи...

athens-180.jpg

Храм Ніки Аптерос

athens-179.jpg

Отак проходить реставрація. На картинках Парфенон виглядає дуже красиво, але насправді вид поганять будівельні крани , риштування, будівельні сітки. Проте будівлі виглядають , все одно, монументально і вражаюче. Реконструкція просувається дуже повільно. Але якщо глянути на фотку нижче - зрозуміло чому.
Вцілілі рештки збираються, знаходять їм місце. потім вручну висікаються частини, що втрачені. Колосальна робота.

athens-183.jpg

athens-185.jpg

athens-188.jpg

Дуже рідкісна фотка. Ерехтейон ... без туристів))

athens-189.jpg

В Ерехтейоні — найдавнішому святилищі Афін — знаходилась священна дерев'яна статуя Афіни, що за легендою, впала з неба, святилище Гефеста та героя Бута, могила легендарного афінського царя Кекропа; світильник Каллімаха, що горів безперервно, попри те що масло наливати в нього тільки один раз на рік. У дворі Ерехтейона росла олива, яку подарувала місту Афіна, та било солоне джерело, яке висік Посейдон своїм тризубом під час суперечки з Афіною.

Ерехтейон замінив давніший храм, що знаходився на цьому ж місці, зруйнований персами. Будівництво нового храму була розпочато за Перикла і продовжувалося з перервами до 406 до н. е. Оскільки він стояв на нерівній ділянці та, власне, не був єдиним храмом, а сукупністю декількох святилищ, то його план значно відступав від традиційних грецьких храмів. Ерехтейон не мав зовні окружної колонади, а був прикрашений з трьох сторін окремими портиками.

А це колони вже самого Парфенону. Велично. Просто як подумати, скільки тим каменюкам років...
В кадрі навіть люди не зайві. Для масштабу.

athens-191.jpg

athens-202.jpg

athens-203.jpg

athens-232.jpg
З пагорбу звичайно ж крутий вид.

Храм Зевса і Арку Адріана. Туди ми теж доберемося. Але потім.


athens-204.jpg

А от в далені видніється Панафінейський стадіон.
Виявляється в той день проходив знаменитий Афінський марафон. І нам пощастило. Більшість туристів були там)).

athens-219.jpg

Місто...

athens-220.jpg

athens-221.jpg

Панорамка.
panorama3.jpg


За 300 метрів від Акрополя знаходиться унікальний музей. Упевнений, ви одразу звернете увагу на ультрасучасну будівлю, що виділяється на тлі загального пейзажу. Спроектував її швейцарський архітектор Бернард Чумі. Це Новий музей Акрополя.
Музей воістину унікальний, він побудований на місці археологічних розкопок. При цьому підлога на першому поверсі скляна - так, що можна бачити все на власні очі. Загальна площа музею - 226 000 квадратних метрів.
Але ми так і не потрапили в середину. Вперше ми проходили поруч ввечері, до закриття залишалася година - не хотілося бігати. А далі так і не виділили час(.
А скляна підлога кул.... я просто згадаю як Анна шуганулася її - відразу посміхаюся. Вхід 5 євро.

athens-225.jpg

Вид зверху на Театр Діоніса.

athens-226.jpg


Одеон Ірода Аттичного

деон Ірода Аттичного був споруджений на південному схилі акрополя близько 161 р. н.е. Іродом Аттичним на честь його дружини Аспасії Анни Регілли.

Одеон має форму амфітеатру на 5 000 місць із триповерховою кам'яною стіною. До нашого часу в ньому збереглося майже все від прадавніх часів, за винятком скульптурного оздоблення та різнобарвного мармурового облицювання. Всередину можна потрапити тільки під час концертів і вистав.

У 1950-х роках театр було повністю реконструйовано, сцена та місця для сидіння були облицьовані пентелійським мармуром. З тих пір Одеон Ірода Аттичного щорічно приймає Афінський фестиваль, який триває в столиці з червня по вересень. В Одеоні виступала Марія Каллас, Моріс Бежар, артисти Большого театру Росії, Мікіс Теодоракіс, Діонісіс Саввопулос. Він був місцем проведення конкурсу краси Міс всесвіт 1973 року та грандіозного концерту Янніса Хрісомалліса 1993 р. разом із Лондонським королевським філармонічним оркестром під назвою «Yanni Live at the Acropolis».

panorama2.jpg

Ну а ми спускаємося вниз. І поспішаємо до будівлі Грецького парламенту. Навіщо? Розкажу іншим разом. Буде цікаво. Не перемикайтесь.

athens-234.jpg

athens-235.jpg

athens-236.jpg

Про Афіни. Частина перша. Перельоти
Про Афіни. Частина друга. Перші враження.
Про Афіни. Частина третя. Нічна
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, афіни, греція, каняка, подорожі, фото, цікаве, історія
Subscribe

 • Про зміни

  Чорно-біле кіно... Почорніла від ран Та душа, що була, Наче білий екран. Jó reggelt Чи справедлива теза про життя,яке складається з чорно…

 • Про гаряче

  Ми п’ємо чай в старих хатах Літа чекаємо в старих хатах В старих хатах, де є світло, Газ, телефон, гаряча вода Beyanî baş Як ви…

 • Про весну на колесах

  Все, що знане й давно відоме — читати дерева, ніби псалми. Пишеться, пишеться без утоми книга полів цієї зими. Цієї весни знайшов нову…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments