falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Каунас

Місто спить, згасли вогні,
Разом гуляли з тобою всю ніч ми.
Згадка прощання, перші признання.
Де тепер вони?
В Каунасі ми зупинилися всього на пару годин по дорозі з Вільнюса в Клайпеду, встигли тільки трошки пробігтися старим містом. Побачили не надто багато, але то можна розглядати як привід повернутися ще).

Kaunas-51.jpg

Місто зустріло нас лютим морозом і закритими кафешками. Раніше 11 ранку тут мало що відкривається. Так як було дуже холодно, а ми були дуже голодними завалилися в якусь працюючу кафешку китайської їжі ( їх в Литві дуже багато , чомусь) . Замовили гарячого супу. Обломом стала відсутність туалету, тобто він був, але весь замерз нафіг і не працював). Тож довелося далі йти пити каву з тортиками в інший заклад. Але в мене не блоґ про жратву, тож розповім трошки про місто).

Вільнюс - столиця Литви, Каунас - столиця литовців. Це твердження в Литві стало розхожим. Дійсно, Каунас сьогодні - це самий моноетнічне місто Литви: 93% городян складають литовці. Незважаючи на це, Каунас буде цікаво відвідати туристу будь-якої національності: у місті збереглася маса автентичних середньовічних будівель.

Легенда свідчить, що Каунас, що знаходиться в 100 км на захід Вільнюса, був заснований молодими закоханими з трагічною долею. Прекрасна діва Мільда забрала Священний вогонь своєму коханому Даугерутісу, проте «хеппі-енду» не відбулося: молоді люди були вбиті розгніваними богами, але встигли дати народження Каунасу.

Kaunas-1.jpg

Увага! селфі!))

Kaunas-3.jpg

Головною вулицею Старого міста є вулиця Вільняус, яка в проспектах зазначена, як одна з найпривабливіших визначних пам'яток.
Вона повністю пішохідна, розділяє Старе місто на дві частини і зв'язує старий і новий Каунас.

Kaunas-4.jpg

Kaunas-5.jpg

Нагадую на вулиці - 18....

Kaunas-7.jpg

Прикольні артефакти. Люблю знаходити такі цікавинки.

Kaunas-8.jpg

Kaunas-9.jpg

Kaunas-14.jpg

На її початку головної вулиці міста розташована громада Кафедрального Собору Базиліки Св. Апостолів Петра і Павла, зведеного в 1408 році. Це єдиний готичний кафедральний собор в Литві і найбільший храм Каунаса (довжина - 84 м, ширина - 34 м, висота головного нефа - 26 м). Внутрішнє оздоблення костелу складають цінні картини епохи бароко. У Кафедральному соборі знаходиться один з найбільших в Литві органів. Близько 40 років на цьому органі грав литовський композитор хормейстер і педагог Юозас Науяліс (1869 - 1932).

Kaunas-11.jpg

Kaunas-25.jpg

Доходимо до Ратушної площі.

Kaunas-15.jpg

Тут ще залишилося все від святкування Різдва.

Виставка сучасних скульптур.

Kaunas-16.jpg

Посеред площі велична громада міської Ратуші.

Kaunas-22.jpg

Цю будівлю називають "білим лебедем". Ратуша була зведена більше 460 років тому. Будівництво зайняло 10 років. За величиною будівля нагадувала те, що можна побачити сьогодні, однак вежа була нижче теперішньої на 4 метри. І інтер'єр, і фасад будівлі були виконані в готичному стилі. Віконні і дверні отвори мали фігурну обведення, зроблену з глиняних цеглин. На першому поверсі були розташовані магазини, торгові приміщення. На другому знаходився зал суду, зал, в якому проходили засідання міського магістрату, і кімнати канцелярії. В'язниця розташовувалася в підвалі вежі. Будівлі ратуші протягом століть не раз завдавали шкоди. Воно змінювало призначення і зовнішній вигляд. Ренесанс змінив готику, а потім поступився місцем класицизму і бароко. Ратуша служила православною церквою і навіть складом артилерійських снарядів. У ній в 19 столітті була царська резиденція, а потім російський театр і пожежна станція. У 20 столітті тут було розташоване міське самоврядування, а також міський архів, пізніше - факультет інституту. В ратуші сьогодні проходять одруження. Тут підписують договори офіційні особи, які беруть почесних гостей, проходять святкові та офіційні заходи. У підвалах розташований музей кераміки.

Kaunas-39.jpg

За головною ялинкою міста проглядається церква Св. Франциска Ксаверія, побудована єзуїтами.

Kaunas-21.jpg

Каунаська семінарія.

Kaunas-26.jpg

Забавні пам'ятнички)

Kaunas-34.jpg

Kaunas-35.jpg

Дійшли до замку. Від нього небагато залишилося. Хіба що багатовікова історія.

Kaunas-42.jpg

Kaunas-49.jpg

Каунаський замок знаходиться на вул. Папиле. Це стара будівля, яка була побудована ще за часів стародавньої Литви. Перші згадки про нього можна знайти в історичних джерелах, що відносяться до 1361 році. Мало збереглося інформації про самому древньому замку. Відомо, що це будинок, споруджений для захисту від хрестоносців на місці злиття двох річок (Неріс і Нямунас), незабаром було зруйновано. Однак руїни більш пізнього замку збереглися до наших днів. Каунаський замок був побудований князем Вітаутасом Великим на початку 15 століття. Згідно легендам, під ним знаходяться величезні підвали, де сплять воїни, зачаровані Вітаутасом, іноді військові команди лунають звідти. Сьогодні замок, багато разів зруйнований і відновлений, ретельно законсервований. Кругла башта збереглася найкраще. Поруч з нею знаходиться оборонний артилерійський бастіон, який відноситься до 2-й половині 16 століття. Каунаський замок є найдавнішим кам'яним будинком із збережених в Литві. В його кладці зустрічаються елементи 13 століття. Замок, на жаль, сьогодні ніяк не експлуатується. Ніякої експозиції в ньому немає, проте є можливість спуститися вниз, в підвальні приміщення.

Kaunas-52.jpg

На мості до замку всюдисющі замки " на щастя". Маленька згадка про Україну.

Kaunas-48.jpg

Поряд громада костелу св. Горгія.

Kaunas-43.jpg

Прогулялися територією резиденції митрополита. Ніякої охорони.

Kaunas-54.jpg

Kaunas-55.jpg

Повертаємося до Ратуші. До машини виріши йти іншим шляхом.

Kaunas-56.jpg

Поблукали трошки старовинними вуличками.

Kaunas-58.jpg

Kaunas-59.jpg

Поруч зі старими будинками мирно співїснує і сучасна архітектура.

Kaunas-60.jpg

Міст через річку Нямунас. Вода парує, бо на вулиці страшний дубар)).

Kaunas-67.jpg

На березі річки Нямунас підноситься готичний костел Вітаутаса Великого, відомий також як костел Вознесіння Пресвятої Діви Марії. Костел Вітаутаса Великого - найстаріший з католицьких храмів Каунаса. Це єдиний костел, названий на честь князя, а не святого, і одна з перших кам'яних будівель Каунаса. Костел заклав Вітаутас Великий в ознаменування порятунку після розгрому в битві з військами Золотої Орди на річці Ворсклі в 1399 році. Храм був неодноразово зруйнований, довго перебував у запустінні, потім його знову відбудовували. У війну 1812 року костел був перетворений на склад військової амуніції військ Наполеона, потім - в православну церкву, під час Першої світової війни - в німецький продовольчий склад. Пізніше костел був відреставрований, відновлений його інтер'єр. До костелу колись примикав францисканський монастир, зруйнований російською владою після Листопадового повстання 1831 року.

Kaunas-69.jpg

Соняшний годинник на фасаді Каунаського університету.

Kaunas-71.jpg

Трошки поблукавши вибрались таки до машини .

Kaunas-73.jpg


І знову в дорогу. За новими враженнями. До моря.
Далі буде. Не перемикайтесь.

Kaunas-76.jpg

Kaunas-78.jpg

 
 
 
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, зима, каунас, литва, подорожі, супер, урбан, фото, фото16, холодно
Subscribe

 • Про сутінки

  Вечір притих зачарований місяцем сонним Де самотить наш парк Я сьогодні не там ах я хочу у парк Хочу бути розмовним Tere hommikust Коли краще…

 • Про вихідні

  А що нам треба Від землі та неба? Зовсім небагато - Поїсти та поспати. Goeiemôre Давно не було так багато вихідних в мне підряд... Тепер…

 • Про оточення

  То мій район, ти знаєш мій район Тепер замість "привіт" мені усі говорять "йоу" То мій район, ти знаєш мій район І таких…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 13 comments

 • Про сутінки

  Вечір притих зачарований місяцем сонним Де самотить наш парк Я сьогодні не там ах я хочу у парк Хочу бути розмовним Tere hommikust Коли краще…

 • Про вихідні

  А що нам треба Від землі та неба? Зовсім небагато - Поїсти та поспати. Goeiemôre Давно не було так багато вихідних в мне підряд... Тепер…

 • Про оточення

  То мій район, ти знаєш мій район Тепер замість "привіт" мені усі говорять "йоу" То мій район, ти знаєш мій район І таких…