falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Афіни. Частина третя. Нічна

Згорнуло місто вогні веселі
Неонових реклам.
І лиш сумують віолончелі
Десь там, далеко там...
Нічних фотографій з Афін обмаль. Дні були дуже насиченими, і ходити вночі фоткати просто не вистачало сил. До того ж, місто не виглядає позитивним в кріміногенному плані. Не те, щоб в нас виникали проблеми, але бродити саменькому з камерою нічною столицею Греції чомусь сцикотно було).
Але трошки все ж є.

night_Athens-11.jpg

Кілька кадрів я встиг зробити в яхт-клубі Пірея. Тьома з Аньою зависли над спогляданням моря. а я трошки поклацав.

night_Athens-4.jpg

night_Athens-5.jpg

Це фоточка вже після того, як ми повечеряли в ресторанчику і брели в сторону метро.
Над щоглами великі Афіни.

night_Athens-6.jpg

Трошки стадіону Олімпіакому.

night_Athens-7.jpg

І церквушка якась по дорозі.

night_Athens-8.jpg


А це фото з гори Лікавітос.

night_Athens-9.jpg

Гора Лікавітос (Λυκαβηττός) висотою 277 метрів над рівнем моря знаходить в центрі Афін. Це найвища точка міста, з неї відкривається чудова панорама.
Піднятися можна зі сходу за приємною стежкою через сосновий і кипарисовий ліс. Є лавки. Йти краще від станції метро Abelokipi.
Інший варіант - по серпантинових сходах із заходу від метро Evangelismos, Syntagma, Panepistimo.
Третій варіант - на фунікулері. Нижня станція знаходиться біля перехрестя вулиць Арістіпп і Плутарху . Фунікулер ходить раз на півгодини, квиток туди-назад коштує 7 євро, в одну сторону 5. Вагончик йде 2-3 хвилини в тунелі, нині в тунелі розмальовані стіни і показують невеличне лазерне шоу. Їхати приємно, саме таким варіантом ми підіймалися, назад спускалися пішки.
Ні разу не пошкодував про витрачені 5 євро. По перше ми трошки притомилися, поки йшли до гори, по друге чудова панорама в купі з розпиванням вина і оливками.

night_Athens-13.jpg

До XVI століття гора була вкрита густим лісом, і в ньому водилися вовки, від яких гора і отримала слові назва ("Лікос", "λύκος" - "вовк"). За часів турків всі дерева були знищені. У 1880-1920 роках схил був заново засаджений соснами і кипарисами, голою залишилася лише тільки кам'яна вершина. Гора настільки незвично виглядає, що стародавні греки придумали легенду про Афіну. Вона вирішила підняти своє святилище на Акрополі. Для цього відірвала вершину гори Пентелікон і понесла до Акрополя. По дорозі чи то передумала, чи то з кимось то посварилася. У підсумку кинула цю вершину на півдорозі, на Лікавітос. Так і стирчить величезний шматок вапняку на земляному пагорбі.

night_Athens-16.jpg

night_Athens-19.jpg


В давнину на вершині гори розташовувалося святилище Зевса Акріоса ("Зевса, що мешкає на вершині"). Потім - каплиця Пророка Іллі, замінена в XII в. на церкву Святого Георгія (Св. Сідерея). Вона була капітально відреставрована в 1931 і 2012 роках. Поруч, на оглядовому майданчику, невелика дзвіниця і антени з фідерами.


night_Athens-20.jpg

night_Athens-24.jpg

На сьогодні все, далі буде цікавіше. Не перемикайтесь.

Ну і хто пропустив початок.

Про Афіни. Частина перша. Перельоти
Про Афіни. Частина друга. Перші враження.
 
 
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, афіни, висота, греція, нічне, подорожі, урбан, фото, яхти
Subscribe

 • Про солоне

  Де кроком останнім у вічність ступали, Узбіччям трухлявіють чорні хрести, А душі чумацькі до неба злітали І досі зірками нам світять вони...…

 • Про периферію

  Клали гілля в хаті, Різали утята, Рвали поросяті. Гей, були, були на селі. Про місто-музей Отже, вже їдучі в автобусі з Переяслава…

 • Про тротуари

  Йду! Я йду! Не наклич на нас біду. Зачекай мене, я йду! Я йду! Я йду! Я у сні чи наяву Всеодно тебе знайду! Goede morgen Чи безпечно у нас на…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments