falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Варшаву. Частина друга. Старе місто


Czekamy ciebie, czerwona zarazo,
byś wybawiła nas od czarnej śmierci,
byś nam Kraj przedtem rozdarłwszy na ćwierci,
była zbawieniem witanym z odrazą.

warsaw-89.jpg
 
Отож , продовжую розказувати і показувати вересневу Варшаву.

Після Замкової площі ми побрели в сторону Старого міста. Ну як в сторону, вийшло так, що ми обішли його з західної сторони по вулиці Підвальній.

warsaw-50.jpg

Sigsmund’s Clock

warsaw-51.jpg

Міська стіна.

warsaw-53.jpg

warsaw-54.jpg

Варшавська баркабан.

warsaw-55.jpg

Під час Варшавського повстання в 1944 року Старе місто було майже повністю знищено, що не було знищено після важких боїв, планомірно підривалося німцями. Станом на 1945 рік в Варшаві було знищено приблизно 85 % будівель. Майже все . що ми бачимо зараз було відновленно поляками після війни.

warsaw-56.jpg

warsaw-57.jpg

У Варшаві взагалі відчувається певний культ Другої Світової і Варшавського повстання взагалі .
Проте відчуття, що "дєди ваєвалі" немає. Просто щира пам'ять, про своїх загиблих.

warsaw-800.jpg

Найкраще настрої , як на мене передає оцей пам'ятник "Юному повстанцеві".

Автором пам'ятника є польський скульптор Єжи Янушкевич. Він розробив його ще в 1946 році, і до встановлення пам'ятника скульптура маленького повстанця була відома в країні у вигляді маленьких статуеток.Бронзовий пам'ятник юному повстанцеві, встановлений на невисокому постаменті, являє собою хлопчика 6-8 років, який одягнений у велику для нього каску, на яку прикріплена стрічечка біло-червоного кольору - символ польського прапора. Маленький захисник міста тримає в руках гвинтівку . Вважається, що прототипом маленького героя став син медсестри по імені Кучеряшка.

Історію Варшавського повстання не буду розказувати, почитаєте самі, як будете мати бажання.
Скажу тільки, що повстання було не тільки проти німців, а можливо , в більшій мірі проти того, щоб у Варшаву зайшли комуністичні війська.
Це дуже добре відображує останній вірш польського поета Юзефа Щепанського -
Czerwona zaraza .
Поета, який якраз і загинув під час цього повстання.

warsaw-58.jpg

warsaw-59.jpg

Просто титанічну роботу провели поляки, відновлюючи своє місто.
Варшавське Старе місто було включено до списку ЮНЕСКО «як винятковий приклад майже повного відновлення історичного періоду між XIII -XX століттями».

На фото правда площа Ринок Нового Міста, а саме Костьол св. Казиміра.

warsaw-64.jpg

А це будинки навколо площі.
warsaw-65.jpg

warsaw-66.jpg

warsaw-67.jpg

warsaw-74.jpg

warsaw-75.jpg

Пам'ятник всісвітньо відомій жительниці Варшави. Марії Скадовській-Кюрі.

warsaw-70.jpg

Від якого чудовий вид на Мультимедійний фонтан. Вдень правда він виглядає як звичайний фонтан)

warsaw-71.jpg

Поряд Церква Знесення присвятої Діви Марії.

warsaw-73.jpg

Все ще бродимо навколо Старого міста)).
Вулиця Мостова.

warsaw-80.jpg

Вид на Kościół pw. Św. Jacka

warsaw-82.jpg

Масони тут були). Не забувайте, це будувалося після війни, коли у Варшаві рулили комуняки.Але навіть при комуняках, можна було будувати красиво.

Отут радянщиною трохи попахує.Трошки сучасного.

Все таки завертаємо в найстарішу частину Варшави.Баркабан з іншої сторони вже.Місце, де можна посидіти полазити в інтернетах. По місту. кста трохи є точок з вільним ВайФай.А це вже Площа Ринок Старого Міста.
Посеред площі стоїть фонтан з сиреною. Є традиція потерти їй хвостик на щастя.
Ну і звичайно існує супутній міф.

Давним-давно дві сестри сирени пливли з Атлантичного океану в Балтійське море. Сирени ці були красивими жінками з риб'ячими хвостами, і вони жили в глибині моря.
Однією з них сподобалися скелі недалеко від Копенгагена, і вона залишилася там.
Друга сирена попливла далі до величезної гавані Гданська. Коли вона припливла до Варшави, місто настільки їй сподобався, що і вона вирішила не плисти далі, а залишитися тут.
Незабаром рибалки помітили, що під час лову риби хтось весь час заважав їм - вода хвилювалася, риба лякалася, а мережі плуталися. Вони побачили, що це сирена, і хотіли накинутися на неї, але були зачаровані її співом і залишили в спокої.
Одного разу, багатий торговець побачив дівчину. Він вирішив, що використовувати сирену для розваги людей на міській площі дуже вигідно. Тоді він підкрався до неї, схопив і замкнув у своєму сараї. На щастя, молодий слуга почув плач сирени і врятував її. Дівчина була дуже вдячна юнакові і обіцяла допомогти жителям Польщі, якщо це коли-небудь знадобиться. Тому статуя Варшавської сирени озброєна мечем і щитом, тут вона донині охороняє Польщу.Вся площа заставлена столиками і парасольками над ними.А ми далі йдемо.
Двері Sanktuarium Matki Bożej ŁaskawejНу і сам храм.
Собор Святого Іоанна Хрестителя, тут можна послухати орган.

Вулочки вузесенькі, до того ж все що можна заставлено столиками. Своткати щось - нереально).

За вами слідкують.Купол, який видно з будь якої точка центру Варшави.

Костел Святого Мартіна - католицький діючий храм у центрі Варшави, датується XVIII століттям, який спроектував Карол Ентоні Бей, відомий польський архітектор.
Костел Святого Мартіна знаходиться на вулиці Пивна, найдовшою вулиці в центрі району Старе місто, недалеко від річки Вісла. Це грандіозна будівля в стилі бароко з трьома каплицями - Богоматері Розради, Ісуса Христа і Святого Франциска. Церква заснували в 1353 при монастирі августинців, але повністю змінили її дизайн і архітектуру в 1744 році. У цей час костел перебудував італієць Джованні Спинола в стилі бароко і елементами рококо, які сьогодні можна дізнатися при огляді фасаду будівлі. У внутрішньому оздобленні храму домінує сучасний стиль і найбільш значимою його частиною є постать Діви Марії з немовлям, в каплиці Святого Франциска.

Знову виходимо на Замкову площу. Туристів тут значно побільшало. Тож ми вирішуємо трохи відійти від стандартних маршрутів і вирушаємо у Парк Лазенки. Здуру - пішки, але про то вже іншим разом.


Не перемикайтесь.
 
Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, варшава, подорожі, польща, фото, цікаве
Subscribe

 • Про дахи

  Саме тому що зустрічаємо зорю! Саме тому, що знов і знов я на стіні її малюю! Саме тому, чому і я не знаю сам! Я за ранок цей, я за ранок цей, все…

 • Про приховане

  Праведний апостол Яків мав активі в будівництві, Виноробстві, рестораторстві, дизайні, садівництві. Не погоджувався з Богом, розмовляв із Сатаною,…

 • Про новини

  Шалена новина в ранкових газетах – Герої в котрий раз врятували планету І десь гримить такий неймовірний life, А у тебе кроссворд…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments