falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про Варшаву. Частина перша. Ранок

Поїзд із Варшави спогади навіяв,
Я ж на Україні згадую тебе.
Ти співав для мене пісню вечорами:
"Co komu do tego, ze my tak kochamy!"
Перший повний день у столиці Польщі - Варшаві, був занадто насичений місцями і подіями, щоб вмістити його в один пост. І писати важко і читати ніхто не буде запис з величезною купою фотографій. Тож перша частина включить в себе прогулянку від центрального вокзалу ( ми жили поруч), до історичного центру міста.

warsaw-49.jpg

Так як ми мали неповних два дні на перегляд всього, то вийшли в місто з хостелу ми раненько.


Перше , що кидається в очі - маштаб. Після того як Варшава доволі таки сильно постраждала під час Другої світової війни , відбудовували її під патронатом комуністів, які трохи страждали гігантоманією. І навіть зараз вражають величезні площі, широченні проспекти.

Головний залізнодорожній вокзал міста Warszawa Centralna був побудований в 1975 році. З того часу не перебудовувався , тільки під Євро 2012 проводився косметичний ремонт. Доволі якісний, станція виглядає сучасною.

warsaw-2.jpg

Буквально в 100 метрах ( через дорогу) знаходиться ще одна станція залізнодорожнього сполучення Warszawa Śródmieście , звідки відправляються потяги в пригороди Варшави. Станція підземна.


warsaw-3.jpg

Тут же поряд давить величчю і формою Палац культури і науки (колишній Палац культури і науки ім. Йосипа Сталіна).

Поряд знаходиться цілий район змарочосів, які втім ,доволі гармонійно вписуються в архітектурний ансамбль. Хоча я прям чую вигуки " Варшава. яку ми просрали!" . Завжди знайдуться незадоволені.

warsaw-5.jpg

warsaw-6.jpg

warsaw-7.jpg

warsaw-8.jpg

warsaw-10.jpg

warsaw-11.jpg

Але повернемося до найвищого хмарочоса Польщі - Палацу культури і науки.

warsaw-9.jpg

Знаходиться він в самому центрі Варшави на площі Дефіляд. Побудований за три роки під керівництвом радянського архітектора Льва Руднєва і введений в експлуатацію у 1955 році. Архітектурний стиль — суміш архітектурного арт-деко, соціалістичного реалізму і польського історизму. Тепер тут знаходяться офіси багатьох компаній і державних установ (кінотеатри, театри, магазинах, університети (Collegium Civitas), наукові органи). Також тут проходять різні види виставок і ярмарок, серед яких Міжнародний книжковий ярмарок (з 1958 р.). В палаці розташовані конференц-зал на 3000 чол., музей техніки, музей еволюції ПАН і Палац Молоді з басейном.
Будівництво Палацу Культури і Науки у Варшаві було радянською ініціативою, «даром дружби народів СРСР братерському народу Польщі». Вперше ідея будівництва висотної будівлі, подібну до московських висоток, була висловлена під час візиту до Варшави у липні 1951 р. міністра закордонних справ СРСР В’ячеслава Молотова, коли він обговорював плани післявоєнної відбудови столиці Польщі з головним варшавським архітектором Юзефом Сиґаліним.
Чотири 6,3-метрові годинники були встановлені на вершині будівлі в 2000 році, зробивши її на той час найбільшою годинниковою вежею у світі, а нині другою за величиною після NTT Docomo Yoyogi Building, де було встановлено годинника в 2002 р.

warsaw-15.jpg

З 1 лютого 2007 р. Палац Культури і Науки у Варшаві став пам'ятником історії і культури. Боротьба за включення його в список об'єктів, що охороняються, тривала вже декілька років. У 2005 він відзначив своє 50-річч, активно обговорюване питання про його охорону було спровоковане планами по переробці Конгрес залу в мюзик-хол, що привело б до знищення автентичних інтер’єрів частини Палацу.
1 лютого заступник воєводського консерватора пам'ятників Мачей Чердиш підписав документ про включення ПКіН до списку об’єктів, що охороняються, особливо цінних для історії і культури Польщі.

Трошки прифігівші від розмірів тулимо дані.

Костьол всіх святих.
warsaw-13.jpg

Поруч фонтанчик, лавки для відпочинку.

Потрапляємо в Саксонський сад (Ogród Saski).
warsaw-17.jpg

Парк був заснований ще в кінці 17-го століття

warsaw-21.jpg

Ще один приклад співіснування скла і старовини.

warsaw-19.jpg

І такий симбіоз знаходиться буквально напроти Монумента невідомому солдату. Навіть не зважаючи на варшавський культ Другої світової. Правда він не виражається в "дєди ваєвалі", але культ "Варшавського повстання" відчутний всюди по місту.

warsaw-22.jpg

Якось навмання тулимо в центр.

warsaw-25.jpg

Вульця Сенаторська зранку. Ще мало туристів, немає продавців сувінірів. В незчисленних ресторанчиках ( тераси яких займають половину тротуару) ще нікого немає.

warsaw-29.jpg

warsaw-31.jpg

warsaw-41.jpg

Замкова площа. В центрі якої стоїть Колона короля Сигизмунда.

warsaw-33.jpg

warsaw-44.jpg

Тут же і Королівський замок. Вхід у внутрішній двір безкоштовний. Вхід в музеї , які розташовані в приміщеннях здійснюється за додаткову плату. Доречі, весь листопад цього року ( як і минулого) вхід в музеї Королівського замку безкоштовний.

warsaw-43.jpg

warsaw-35.jpg

Новітня гордість Варшави - національний стадіон.
З Королівської площі його чудово видно.

warsaw-36.jpg

Історичний центр Варшави менше постраждав в 1939-1944 роках.

warsaw-37.jpg

warsaw-40.jpg

warsaw-42.jpg

warsaw-48.jpg

warsaw-46.jpg

Трошки костелу Св. Анни . З дзвінниці якого ( фасат дзвінниці реставрується зараз) відкривається чудова панорама на старе місто. Вхід на дзвінницю - 5 злотих. Фоточки звідти будуть в іншій частині.

warsaw-39.jpg

Далі наш шлях лежить безпосередньо в так зване Старе Місто і Нове Місто. Але про то іншим разом. Не перемикайтесь.Оригінал публікації ось туточки
Tags: 650 d, варшава, подорожі, польща, фото, цікаве
Subscribe

 • Про новини

  Шалена новина в ранкових газетах – Герої в котрий раз врятували планету І десь гримить такий неймовірний life, А у тебе кроссворд…

 • Про Ґданськ2019. Ранок в місті

  Відкрию очі у ранок, Відчую дотик твого сну І злечу з ним у світанок, Вже більше не засну. Про Ґданськ2019. Я покажу тобі Про…

 • Про чистоту

  Ішов гуцул з Коломиї, а гуцулка з бані, Посідали під смереков, зробили сніданє. Доброго ранку Любите ходити в баню? Чи сауна краще? Або…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments