falkoner (falkoner) wrote,
falkoner
falkoner

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Про пшеницю. Цікаве

У полі свій сріблястий май
Зіркам показує тополя.
Стоїть пшениця, як Дунай,
Стоїть любов моя край поля.
1. Пшениця - дуже давнє зерно, його використовують в їжу вже більше 12 000 років.


2. Вважається, що батьківщиною пшениці є південно-західна частина Азії, так званий «Родючий півмісяць». Найдавніші археологічні знахідки пшениці - в Сирії, Йорданії, Туреччини, Вірменії та Іраку. Там росла дика пшениця, і вона датується 9000 роком до нашої ери.


3. Пшениця стала причиною величезних змін в житті людей. У 6700 році до нашої ери люди робили борошно, розтираючи зерна камінням. Вони зрозуміли, що можна вирощувати собі їжу, а не шукати її. Стали утворюватися постійні поселення, так як пшениця стабільно забезпечувала людей їжею. Незабаром люди стали вирощувати більше, ніж їм було потрібно, і стала розвиватися торгівля між різними культурами.


4. У 168 році до нашої ери була створена римська гільдія пекарів. Важливість хліба для щоденного життя зробила пекарів вільними громадянами, в той час як інші ремісники були рабами. Цікаво простежити історію людини та вдосконалення технологічної думки на прикладі обробки пшениці. Так, в кам'яному столітті, люди розтирали зерна пшениці камінням. Потім стали використовувати спеціальні камені-жорна. У 200 році до нашої ери римляни стали використовувати тварин для перемелювання і розтирання пшениці. У 85 році до нашої ери з'явилися водяні млини. У 1180 - 1190 роках в Сирії, Франції та Англії з'явилися вітряки.

5. По мірі просування до північних територій Європи, пшениці довелося пристосуватися до низьких температур. Ще не було Київської Русі, а культурний обробіток пшениці на нашій землі вже було. На Русі традиційне використання пшениці було у виготовленні борошна, хліба, зернових каш і киселів. До речі, для виготовлення хліба ніколи не використовувалися дріжджі, а тільки спеціальну закваску, яка робилася на основі пророщених зерен. А на деку, замість рослинного масла сипали висівки або борошно.

6. Тільки в 15 столітті пшениця з'явилася в Америці, коли Колумб відкрив нові землі. Як рис є головним продуктом для Азії, пшениця є основним продуктом для багатьох регіонів світу.

7. Підраховано, що приблизно одна третина світового населення залежить від пшениці. У 1850 - 1900 роках для задоволення потреби зростаючого населення, стали замислюватися про борошно з великим часом зберігання. Для цього борошно стали виготовляти без зовнішньої оболонки зерна і без його зародка. Так мука позбулася найкорисніших складових зерна.


8. Є думка, що пшениця в слов'янських мовах походить від слів «пашаніца», «пашеніца», які означають колос, посіяний на ріллі. Дійсно, у слов'янських мовах слово пшениця звучить дуже схоже: на хорватській - pšenica, на чеській - pšenice, польській - pszenicy, українською - пшениця, болгарською - пшениця. Інша думка, що слово «пшениця» утворилося від слова «пшоно», хоча це і різні злаки. Але слово «пшоно» утворилося від загальнослов'янської «пьхаті» - «товкти».

9. Цінність і поживна користь пшениці залежить цілком від того, в якому вигляді Ви її вживаєте. Користь буде мінімальною, якщо ви вживаєте оброблену пшеницю, наприклад продукти з білого борошна. Приблизно 40% складу зерна видаляється з таких продуктів, залишається 60%. Але, на жаль, ті 40% які видаляються, містять найцінніше: зародок зерна і висівки. У процесі приготування білого борошна більша частина вітамінів В1, В2, В3, Е, фолієвої кислоти, кальцію, фосфору, цинку, заліза, клітковини втрачаються.

10. Проростки пшениці - ефективне зміцнює і тонізуючу засіб, що поліпшує загальний стан. У процесі проростання активізуються цінні ензими, які при вживанні діють як каталізатори, які виконують важливі функції в організмі: допомога метаболічним процесам, нейтралізація токсинів, очищення крові, забезпечення енергією численних функцій і процесів в організмі. У проростках пшениці багато цінного вітаміну Е. До третього дня проростання кількість вітаміну Е збільшується на 300%. Вітамін Е важливий для здорової шкіри, волосся, нирок, серцевого м'яза.
Оригінал публікації ось туточки
Tags: просто так, цікаве, їжа
Subscribe

 • Про кар'єру

  Хей, брат, навіщо лишати на потім Пусті слова, завал на роботі? І кожен раз стиснуті груди Хто проти нас? Тут наші люди Так було, так є і так буде.…

 • Про тяпниці

  П’ятниця, вiд сiрих буднiв рятувальниця, Комусь любов сьогоднi трапиться, А хтось не втримається звалиться, П’ятниця. صباح الخير Чи…

 • Про постріли

  Стріляй! Скажи, чому боїшся ти Зробити цей останній крок? Давай! Най буде так як хочеш ти! Я заплатив за свій урок... Прощай, мій ангелок. Давай!…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments